Kas Olarak Kilo Alma

Shao Kahn

Hectopat
Yer
İstanbul/Bahçelievler
Daha fazla  
Meslek
Dövüşçü :D
Başlık anlamsız olduysa özür dilerim. Arkadaşlar bende özellikle bu yıl çok farklı değişimler meydana geldi. Ben 15-16 yaşlarında iken 1.77 cm'dim ve her şey normaldi zayıftım. Fakat yaşım 17 olduğunda çok kilo aldım ve boyum fazla uzuyor. Şimdi boyumu ölçtüğümde 1.87 cm olmuş. Normalde ben 2-3 ay önce 1.85 cm'dim. Ayrıca şu an 90 kiloyum 2-3 ay önce 80-82 civarı idim. Kaslarım gelişiyor fakat yağlar erimiyor. Bunu nereden anladım derseniz önceden 2 şınav bile çekemez iken şimdi tek seferde 40 tane çekebiliyorum. Doktora geçen sene gitmiştim bunun için fakat kolumu delik deşik etmekten ve diyet yazmaktan başka bir şey yapmadılar. Doktor "sporu bırak" da demedi ayrıca. Sizce ne yapmam lazım ?

Koşu yap, bisiklet sür illa ki zayıflatır. Ayrıca az yemelisin ve protein tozu kullanıyorsan o da kilo yapar diye duymuştum.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Zaten diyet yapıyorum çok sıkı bir şekilde. Protein tozunu tavsiye edilenden daha az kullanıyorum.

Koşu yap, bisiklet sür illa ki zayıflatır. Ayrıca az yemelisin ve protein tozu kullanıyorsan o da kilo yapar diye duymuştum.
Başlık anlamsız olduysa özür dilerim. Arkadaşlar bende özellikle bu yıl çok farklı değişimler meydana geldi. Ben 15-16 yaşlarında iken 1.77 cm'dim ve her şey normaldi zayıftım. Fakat yaşım 17 olduğunda çok kilo aldım ve boyum fazla uzuyor. Şimdi boyumu ölçtüğümde 1.87 cm olmuş. Normalde ben 2-3 ay önce 1.85 cm'dim. Ayrıca şu an 90 kiloyum 2-3 ay önce 80-82 civarı idim. Kaslarım gelişiyor fakat yağlar erimiyor. Bunu nereden anladım derseniz önceden 2 şınav bile çekemez iken şimdi tek seferde 40 tane çekebiliyorum. Doktora geçen sene gitmiştim bunun için fakat kolumu delik deşik etmekten ve diyet yazmaktan başka bir şey yapmadılar. Doktor "sporu bırak" da demedi ayrıca. Sizce ne yapmam lazım ?

Merhaba hocam,
Bazı spor salonlarında sana lazım olacak her türlü bilgileri çıktı olarak verebilen profesyonel tartılardan edinerek başlayabilirsin. Bu çıktılarda senin rölantide kaç kalori yaktığını, metabolik yaşını, kas ve yağ kütle bilgilerini bulacaksın. Temel prensip yaktığından az kalori alman ancak yediklerine de dikkat etmen gerekiyor. Bu bilgileri edinirsen sana daha sağlam bilgiler verebilirim. Ayrıca 17 yaşında erken başlamışsın bence protein kullanmaya bence. Bunu daha sonra konuşuruz :)
Kolay gelsin

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı