Kas yapmak için ne yapılmalı?

eray.2300

Yoctopat
Daha fazla  
Şimdi benim boyum 1.80 kilom 83 hafif kiloluyum göbeğim var alt göbek yan taraflar falan benim amacım kas yapmak az da olsa kalıplanmak bunun için diyet yaparak mı? Kas yapmalıyım yoksa yeterli protein ihtiyacı alarak ta kas yapabilir miyim?

Protein ağırlıklı beslenirsen ve antrenman yaparsan hem yağlardan kurtulursun hem de kaslanırsın

Şimdi benim boyum 1.80 kilom 83 hafif kiloluyum göbeğim var alt göbek yan taraflar falan benim amacım kas yapmak az da olsa kalıplanmak bunun için diyet yaparak mı? Kas yapmalıyım yoksa yeterli protein ihtiyacı alarak ta kas yapabilir miyim?
kardiyolar önemli

İlk etap kilo verip,yağ oranını düşürmen lazım. Otomatikmen yağ oranı düşünce,kalıbın da küçülücek. Çünkü kalıp değil,o bir yağ. Düzenli beslenmen gerek. Karbonhidrat,protein ve lif vs yeterli alman gerek. Bir o kadar da uyku önemli,bunları yapınca. Aynı anda kalori açığı bırakıp,kardiyo yapman gerekiyor. Özellikle yatağa karnın aç girmen gerekiyor,ki yağ yaksın bünye. Sana en temiz tavsiyem,spora yazılıp. Daha sonrasında diyetisyene gitmendir. Düzenli yemek için. Kas dediğin durum yılları alır,kolay kolay inşa olmaz. Yavaştan olur. Olunca da gitmez zaten. Doğal olsun yeter ki.

İlk önce yağları yak, sonra bulka gir kalori fazlası al tamam bu kadar ancak eğer ben uğraşırım diyorsan neyde kaç kalori var hesabı yapmaya ki (bence daha iyi) yoksa sağlam diyetisyene git sen kilo versen de alsan da hep protein ihtiyacın olacak o yüzden hep proteinli beslen spora gidiyorken. Evet spora gitmen güzel davranış ancak sana tavsiyem sağlığına çok dikkat et bu süreçte. Akıl vermiyorum kendi yaşadığımı anlatıyorum istiyorsan 150 kg kas makinesi ol ancak hasta olursun yine de spor işi çok zorlaşır.

Yeni konular

Geri
Yukarı