Zayıflamak veya kas kütlesi arttırmak için ne yapılmalı?

LO4FIRE

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben Gökhan. 13 yaşındayım ve fazla kilolarımdan kurtulmak istiyorum. Boyum 176, 92 kiloyum. İnsanlar artık benim boyum ve kilom ile dalga geçmeye başladı -ayı, obez vb.- bende bu durum hakkında artık bir harekete geçmek istiyorum. Daha önce spor yapmadım ama 2 senelik boyunca dövüş sanatı kursuna gittim (dövüş sanatının adı Wushu). Esnek bir vücuda sahibim. Ve genel olarak bir şey yemediğimde zayıflıyorum. Hasta olduğum durumlar vb. daha önce bir diyetisyene gittim, bana bir program verdiler ama programa sadık kalamadım. Günde aldığım kalori bazen 3000'i geçebiliyor. Yaklaşık 8 yaşımdan beri yaşıtlarıma oranla kilo olarak büyüğüm yani bu benim için çok büyük bir sorun haline geldi. Artık bununla ilgili bir çözüm bulmak istediğim için spora başlamak istiyorum. Ve sizden istediğim şey, bana bu konuda rehberlik etmeniz yani nasıl başlamam ne yapmam lazım onları bana öğretmenizi istiyorum çünkü spor hakkında hiçbir fikrim yok. Beni aydınlatırsanız müteşekkir olurum, şimdiden teşekkürler.

1- Abur cubur kesilecek.
2- Ekmek kesilecek.
3- Un, yağ ve şeker gibi gıdalardan uzak durulacak.
4- Her sabah plank yapılacak.
5- Günde en az 2 litre su içilecek.
6- Her gün yarım saat ve her fırsat bulunduğunda yürünecek.

1- Abur cubur kesilecek.
2- Ekmek kesilecek.
3- Un, yağ ve şeker gibi gıdalardan uzak durulacak.
4- Her sabah plank yapılacak.
5- Günde en az 2 litre su içilecek.
6- Her gün yarım saat ve her fırsat bulunduğunda yürünecek.
Aile evinde yemek yediğim için un yağ ve şeker gibi gıdalardan uzak durmam nerdeyse imkansız. Peki benim bu gıdalarla beraber yiyerek destekleyebileceğim birşeyler varmı?

Kalori açığı oluşturman lazım. Sporu alışkanlık haline getirmen lazım. Yürüyüş yaparsan iyi olur. Abur cubur, yağlı şeyleri bırakman lazım. Kalori açığı oluşturduğunda zaten kilo veriyormuşsun biraz boğazın tutsan

Kalori açığı oluşturman lazım. Sporu alışkanlık haline getirmen lazım. Yürüyüş yaparsan iyi olur. Abur cubur, yağlı şeyleri bırakman lazım. Kalori açığı oluşturduğunda zaten kilo veriyormuşsun biraz boğazın tutsan
Tavsiyeniz için teşekkürler. Boğazımı tutmaya çalışacağım. 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı