Kasa Fanlarını 0 RPM ayarlama

Jandarma

Centipat
Yer
İstanbul / Yenibosna
Arkadaşlar sistemi oyun haricinde kullandığım zaman kasada bulunan fanların devirlerini tamamen durdurmak yada hatrı sayılır seviyede indirmek istiyorum. Bunun için Akasa FC.SIX LCD 6 PWM Uçlu Fan Kontrolcü (AK-FC-08BK) Fiyatı böyle bir ürün buldum ama kullandığım kasada 5.25" sürücü yuvası bulunmuyor. Bu ürün benzeri bir ürün var mıdır? Bu ürün fanları tamamen durdurmak yada en fule almak gibi görevleri var.

Çoğu anakartın FAN kontrolcüleri MIN 600 RPM olarak ayarlıdır.
Anakartın FAN kapatma gibi bir özelliği yoksa dışarıdan bir yazılımla yapamazsınız.

Eğer elektronik bilginize güveniyorsanız. Tüm fanların GND kablolarını Role ile bir mikro kontrolcü ile kontrol ederek fanları durdurabilirsiniz.

Anakartın FAN kapatma gibi bir özelliği yoksa dışarıdan bir yazılımla yapamazsınız.

Eğer elektronik bilginize güveniyorsanız. Tüm fanların GND kablolarını Role ile bir mikro kontrolcü ile kontrol ederek fanları durdurabilirsiniz.
ASUS AI Suite III ile kapatılabiliyor dostum.

1579513565479.png

Ben anakart yazılımıyla bir tıkla indirebiliyorum hızlarını gerek yok kanımca bu tür şeylere.
Anakartın uygulaması çalışmıyor, bios ayarlarında ise devirlerini düşürdüğüm halde tekrardan yükseliyor. 200mm lik fanlar oyun harici kullanımda çıkardığı ses çok olmasa da gereksiz buluyorum, paylaştığım ürün bu görevi çok iyi yerine getiriyor aslında
ASUS AI Suite III ile kapatılabiliyor dostum.

Eki Görüntüle 489079
Gıgabyte fusion var gıgabyte anakartlar için ama o da açılmıyor, ve sanırım bu görevi gören başka anakart uygulaması da mevcut değil galiba

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı