Kasa kurulum doğru mu?

sinqsong2342

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba
Sonunda sistem aldım ve kurulumu yaptım. Fakat bu benim ilk PC toplayışım ve çok bilgim olmadan üstün körü topladım. Şu anlık herhangi bir sorun gözükmüyor daha Windows'u yüklemedim.
Sormak istediğim şu radyatörü ve sıvı soğutucu doğru takmış mıyım?
Bazı videolarda pompa kablosu solda veya sağdaydı. Ben de sola taktım sizce doğru mu?
Kablolamalar sizce nasıl?

kasa.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba
Sonunda sistem aldım ve kurulumu yaptım. Fakat bu benim ilk PC toplayışım ve çok bilgim olmadan üstün körü topladım. Şu anlık herhangi bir sorun gözükmüyor daha Windows'u yüklemedim.
Bazı videolarda pompa kablosu solda veya sağdaydı. Ben de sola taktım sizce doğru mu?

Eki Görüntüle 1646000
Sıvı soğutucu ve ekran kartı yok.

Özellikleriniz ne Allah aşkına?

hocam sıvı soğutucu var işlemcinin üzerinde. işlemcim ryzen 5 7600x.
ekran kartı almadım hocam pek oyun oynamayı düşünmüyorum.

tüm parçalar bu konuda var hocam

hocam sıvı soğutucu var işlemcinin üzerinde. işlemcim ryzen 5 7600x.
ekran kartı almadım hocam pek oyun oynamayı düşünmüyorum.

tüm parçalar bu konuda var hocam
Oyun için almadıysanız ne için? Render? Yapamazsınız. Normal gezinti? Bu sisteme gerek yok.

Anladım son nesile kaymışsınız ama bu sistem ekran kartsız çok dengesiz kalıyor. En az buraya RTX 3070 takmanız lazım dengeli olması için. Ya da 3060.

Kablolalama temiz gözüküyor elinize sağlık. Pompa borularının nereden gittiği önemsiz. Ama böyle bir fotoğrafla doğru kurulum yapıp yapmadığınızı anlamamız imkansız.

Arkadaşlar merhaba.

Eki Görüntüle 1646000

Hocam sistem güzel hayırlı olsun bilgisayarda bir sorun yoksa kablolamadada sorun yoktur büyük ihtimalle ama ileride bence kesinlikle bir ekran kartı alın yoksa bu sisteme yazık olur.
Satmak istesenizde satamazsınız ekran kartı yok diye kimse almaz.

Hocam üstteki radyatörün kablosunu sağ taraftan çekmek daha performanslı diye biliyorum. Yine de siz bilirsiniz.

Oyun için almadıysanız ne için? Render? Yapamazsınız. Normal gezinti? Bu sisteme gerek yok.

Anladım son nesile kaymışsınız ama bu sistem ekran kartsız çok dengesiz kalıyor. En az buraya RTX 3070 takmanız lazım dengeli olması için. Ya da 3060.
hocam keşke başta tanışsaymışız, direkt kasa bütçemi sizin hesaba havale yapardım siz kafanıza göre toplardınız ya valla bir dahakine öyle yapalım olur mu?
unutmadan diğer alacağım kararlarda direkt seninle iletişime geçeyim hocam.

Günlük kullanım için gereksiz bir sistem,size kalmış.
Hocam sistem güzel hayırlı olsun bilgisayarda bir sorun yoksa kablolamadada sorun yoktur büyük ihtimalle ama ileride bence kesinlikle bir ekran kartı alın yoksa bu sisteme yazık olur.
Satmak istesenizde satamazsınız ekran kartı yok diye kimse almaz.
evet hocalarım haklısınız. ekran kartını 1-2 ay sonra almayı düşünüyorum 3070 düşünüyorum.

Kablolalama temiz gözüküyor elinize sağlık. Pompa borularının nereden gittiği önemsiz. Ama böyle bir fotoğrafla doğru kurulum yapıp yapmadığınızı anlamamız imkansız.
teşekkür ederim hocam. zaten üstün körü kurulum yaptım. önde bir problem yok ama kasanın arkaasındaki kablolar karman çorman oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı