Çözüldü Kasa ön panel bağlantı eksikliği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hitherif

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugün PC toplarken son aşamaya geldiğimizde, kasanın ön panel bağlantılarının eksik olduğunu fark ettik. Sizce biz mi bulamadık yoksa bu kasa tamamen bir fiyasko mu? Phanteks 500A kasa. Bunlar da tüm kabloların fotoğrafı.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-11 at 20.12.55.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-11 at 20.12.55.jpeg
    236,4 KB · Görüntüleme: 62
  • WhatsApp Image 2020-12-11 at 20.12.56.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-11 at 20.12.56.jpeg
    87,1 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam yok hiçbir şekilde. Ayrıca sitesinden baktım bunların olması lazım. Bende power switch dışında bir şey yok :( Her şeyi söküp garantiye göndermem gerekecek sanırım.
Hocam yok hiçbir şekilde. Ayrıca sitesinden baktım bunların olması lazım. Bende power switch dışında bir şey yok :( Her şeyi söküp garantiye göndermem gerekecek sanırım.
Arkadaşlar sanırım phanteks 500a'nın sadece ph-ec500atg_bk modelinde power LED ve Reset SW varmış. Benimki ph-ec500atg_dbk'ymış ve bunlarda sadece power SW varmış. Bu kadar bilgiye ulaşabildim. Garantiye göndersem de herhalde bunun fabrika çıkışı bu deyip geri gönderirler. İlgilendiğiniz için sağ olun.
Hocam usb 3.0 var onu bağladım. Audio'yu da bağladım. Sonra güç pinlerine geldim ve aradığımda sonuç 0'dı. Ön panelden gelen tüm kabloların fotoğrafı bu. Power +- ve Reset yok :/

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-11 at 20.46.07.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-11 at 20.46.07.jpeg
    109,3 KB · Görüntüleme: 46
Elindeki Power Switch güç tuşunu çalıştırmak için kullanılan kablo işte. Sadece Reset Switch eksik görünüyor. Bence o da kasanın içinde ancak sen bulamadın. Eğer gerçekten yoksa ulaş iade et. Başka bir şey eksik görünmüyor. Kasanın ön ışığı var mı? Güç tuşunun üstünde yanan falan?

Işık yoksa Power LED kablosu da doğal olarak olmayacak. Zaten attığın resimde elinde Power Switch'i tutuyorsun, bu güç tuşunun çalışması için anakarta bağlaman gereken kablo. Bir tek Reset Switch yok o da çok önemli değil eğer tek eksik oysa. Anakart kitapçığında belirtilen pinlere (genelde JFP1'dir) tak yeterli.

Geri
Yukarı