Kasa temizliği sonrası reset sorunu

burak3838

Hectopat
Bilgisayara format attım, atmadan önce içini temizlemiştim. Şimdi açılınca 2 dakika sonra kapanıyor. Ne yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
F8 tuşuna bas, seçeneklerde Sistem hatasında yeniden başlatmayı devre dışı bırak seçeneğini seç.
Windows'tan kaynaklıysa anlaşılır değilse, reset tuşunu yanlış takmış olabilirsin.

İşlemci soğutucusunu yerinden söktüm temizledim fanı, zaten termal macun kalmamıştı ama yinede bu kadar hızlı kapatması normal değil bence. Ama şu anda kasanın kapağını açtım soğutucu çalışıyor şimdi kapanmadı 5 dk'dır normal.

Şu anda zaten kasanın kapağı açık. Yarım saat oldu, bir sıkıntı ya da kasma yok. Termal macun şimdi yapamam ama kasanın kapağı açık dursa bir sıkıntı olur mu ? İşlemciye zarar verir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben anlamadım. Kasanın kapağı kapalı olunca 2 dakikada kapanıyor mu ?

Ayrıca işlemciye neden zarar versin ki. Ne yapmasını bekliyorsun.

AIDA64 programı ile işlemci sıcaklığını kontrol et bakalım. Boşta ve yükteki sıcaklıklarını yaz.

Evet 2 dakikada kapanıyor, şu anda termal macun alma gibi bir olanağım yok. Şimdilik bu şekilde kullansam hani termal macun yok ya bir zarar verir mi işlemciye? Onu soruyorum.
Programda yükleniyor sıcaklık bilgilerini iletirim.

Hocam benim anlamadığım şey, termal macun olmadan nasıl çalışıyor. Bilgisayarın kapanması termal macunla ilgili değil sanırsam.

Siz yine de sıcaklık değerlerinizi yazın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı