Çözüldü Kasada elektrik kaçağı var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
@hawtsauce @zeki1981 @Xagony @kostantiniyye Arkadaşlar problemi çözdüm sorun evin topraklamasındaymış. Evdeki mutfak ve banyo hariç hiçbir prizde topraklama yokmuş ve sorun buymuş. Topraklaması olan prize takınca kasamdaki elektrik tamamen gitti. Yarın falan elektrikçiyi getirip diğer bütün elektronik cihazların güveni için topraklama yaptıracağız. İlginiz için teşekkür ederim hepinize iyi forumlar.
Kasamda tüm metal kısımlarda elektrik var diyebilirim. Camın çivisinde bile kontrol kalemi yanıyor bunu nasıl çözebilirim?

Oturduğunuz bina kaç senelik?
Binanızda elektrik sisteminizde pirizlerinizde topraklama hattı var mı?
Kullandığın uzatma kablolarında topraklama var mı?

Topraklama kablolarını kontrol ettinizmi?
topraklama kabloları ne hiçbir fikrim yok maalesef :(
Oturduğunuz bina kaç senelik?
Binanızda elektrik sisteminizde pirizlerinizde topraklama hattı var mı?
Kullandığın uzatma kablolarında topraklama var mı?
şimdi bir elektrikçi ile konuştum bir kaç gün içerisinde evimin topraklama hattına baktırmak için sorun çözülürse haber vericem

Anakartın vidası iletken bir yere değiyordur bence.
işlemcimi takarken vidaları yerleştireceğim plaka kasanın arkasına düşmüştü onu yerine oturtup tekrar takmıştım. Oralarda bir kaçak olması mümkün mü acaba çok fazla anlamıyorum :(

Topraklama kabloları ne hiçbir fikrim yok maalesef :(

Şimdi bir elektrikçi ile konuştum birkaç gün içerisinde evimin topraklama hattına baktırmak için sorun çözülürse haber vereceğim.

Tamamdır bu kunuyu atlamayın önemli bir konu hatta bana sorarsan sorun giderilene kadar bilgisayarı kullanma.
@Hawtsaucenın söylediği bilgi yanlış anakartın vidası tabii ki iletken bir yere değiyor kasaya ama anakartın vida delikleri yakınında elektrik ya da herhangi bir donanıma giden yol yoktur.
Bu yolu hiç araştırmana bile gerek yok.

Tamamdır bu kunuyu atlamayın önemli bir konu hatta bana sorarsan sorun giderilene kadar bilgisayarı kullanma.
@Hawtsaucenın söylediği bilgi yanlış anakartın vidası tabii ki iletken bir yere değiyor kasaya ama anakartın vida delikleri yakınında elektrik ya da herhangi bir donanıma giden yol yoktur.
Bu yolu hiç araştırmana bile gerek yok.
tamamdır öncelikle bu topraklama muhabbetini halledip sorunu çözmeye çalışıcam. Olmazsa artık bi söker kasa dışına kurup birde öyle denerim diye düşünüyorum saolun yardımınız için.

Topraklama kabloları ne hiçbir fikrim yok maalesef :(

Şimdi bir elektrikçi ile konuştum birkaç gün içerisinde evimin topraklama hattına baktırmak için sorun çözülürse haber vereceğim

İşlemcimi takarken vidaları yerleştireceğim plaka kasanın arkasına düşmüştü onu yerine oturtup tekrar takmıştım. Oralarda bir kaçak olması mümkün mü acaba çok fazla anlamıyorum :(

Olabilir.

Geri
Yukarı