Çözüldü Kasadaki Elektriği Boşaltmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xedas89

Kilopat
Merhabalar. Benzeri bir sorun yaşamadığım için konu başlığını yanlış açmış olabilirim kusura bakmayın. Kısa bir süre önce şehirlerarası seyahat ederken kasayı valizimin içerisinde getirdim. Sistemi tekrardan hazırladığım zaman kulaklık mikrofonundan giden sesin son derece boğuk olduğunu fark ettim. Biraz uğraştıktan sonra kasaya elimi değdirdiğim zaman ses sorununun gittiğini anladım. Araştırdıktan sonra önerilere bakarak kasanın kapağını açıp bir süre bekletmeyi ve açma kapama tuşuna 5-6 defa basmayı denedim. Farklı priz ve uzatma kablolarıyla da denedim fakat bir sonuç alamadım. Oldukça yeni olduğundan binanın topraklamasında bir sorun olacağını da düşünmüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Tüm fişlerini çekip açma kapama düğmesine basılı tutmayı denediniz mi?

Hocam PSU'nun fişini çekin ve 10-15 dakika bekleyin.

Kasanın içerisindeki statik elektriği boşaltmak için: Öncelikle PSU'yu şalter düşmesinden kapayın, daha sonra bilgisayarı başlatma düğmesine 10 saniye kadar basılı tutun. Basılı tutma işlemi bittikten sonra arka arkaya 3-4 kere açma düğmesine basın. Son olarak şalteri açın ve başlatın.
Tüm fişleri çekip şalteri de kapattıktan sonra tuşa basma işlemini gerçekleştirdim ve 15 dakika kadar bekledim. Sonuç maalesef hala aynı.
Kasayı her temizlediğimde bu sorunu yaşıyorum çözüm olarak her bilgisayarı kapattığım zaman prizi çekiyorum sabah prizi tekrar taktığım zaman çözülmüş oluyor.
Bunu iki gecedir yapıyordum belki düzelir diye ama bir sonuç alamadım.

GÜNCELLEME
Monitör, PSU ve modem güç bağlantılarını 3'lü bir prize takarak sistemimi kullanıyordum. PSU güç bağlantısını 3'lüden ayırıp uzatma kablosu olmadan direkt prize taktığım zaman sorunum çözüldü.
Kasanın içerisindeki statik elektriği boşaltmak için: Öncelikle PSU'yu şalter düşmesinden kapayın, daha sonra bilgisayarı başlatma düğmesine 10 saniye kadar basılı tutun. Basılı tutma işlemi bittikten sonra arka arkaya 3-4 kere açma düğmesine basın. Son olarak şalteri açın ve başlatın.

Tüm fişlerini çekip açma kapama düğmesine basılı tutmayı denediniz mi?

Hocam PSU'nun fişini çekin ve 10-15 dakika bekleyin.

Tüm fişleri çekip şalteri de kapattıktan sonra tuşa basma işlemini gerçekleştirdim ve 15 dakika kadar bekledim. Sonuç maalesef hala aynı.
Kasayı her temizlediğimde bu sorunu yaşıyorum çözüm olarak her bilgisayarı kapattığım zaman prizi çekiyorum sabah prizi tekrar taktığım zaman çözülmüş oluyor.
Bunu iki gecedir yapıyordum belki düzelir diye ama bir sonuç alamadım.

GÜNCELLEME
Monitör, PSU ve modem güç bağlantılarını 3'lü bir prize takarak sistemimi kullanıyordum. PSU güç bağlantısını 3'lüden ayırıp uzatma kablosu olmadan direkt prize taktığım zaman sorunum çözüldü.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı