Kasadan cızırtı sesi geliyor

Mecroh

Femtopat
Daha fazla  
Bu sorunum 2-3 hafta önce başladı. Kasanın camını açtım anakartın üstündeki fanın üzerine parmağımla basılı tuttum ses durdu ama parmağımı kaldırdıktan sonra ses tekrar gelmeye başladı. Ne yapmam lazım?

Bu sorunum 2-3 hafta önce başladı. Kasanın camını açtım anakartın üstündeki fanın üzerine parmağımla basılı tuttum ses durdu ama parmağımı kaldırdıktan sonra ses tekrar gelmeye başladı. Ne yapmam lazım?
İşlemci fanı. Öncelikle fanın üzerinde kablo var mı yok mu diye kontrol et. Eğer devam ediyorsa yeni fan taktırmalı veya profesyonel birinden destek alarak fanı temizlemelisin.

İşlemci fanı. Öncelikle fanın üzerinde kablo var mı yok mu diye kontrol et. Eğer devam ediyorsa yeni fan taktırmalı veya profesyonel birinden destek alarak fanı temizlemelisin.
herhangi bir kablo yok. kasanın üst kapağına bastırınca de ses duruyor

Dün laptopta hırıltı şeklinde sesler vardı. Ses işlemci fanından geliyordu. Teknik servise yolladım 1 hafta sonra sonucu öğreneceğim. Bence sorun işlemci fanının motoruna toz kaçmasından kaynaklanıyor. Ya da motorunda sıkıntı vardır. Yağla bi belki durum çözülür. Olmazsa değiştirmek lazım.

Aynı sorun mevcut fakat bende klavye tuşlarına basmada, mouse hareketlerinde (mouse tekerleğini oynatmak vs.] cızırtı sesi geliyor. Nereden geldiğini çözemedim bi çözüm yolu var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı