Kasadan yüksek ses geliyor

• Konuyu başlatan Emzik
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 641

Emzik

Hectopat
Daha fazla  
Kasanın içine Formula 1 koymuş gibi ses geliyor. Hem de The Forest gibi basit bir oyunda. Ekran kartı 2070 2 ay önce aldım. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Fanların kontrolcüye bağlıysa ya da ayarlanabilirse kendi yazılımı oluyor ya da BIOS'dan bakıyorsun ancak klasik fansa hep Max'da çalışıyor galiba.

Düne kadar hiçbir sorun yoktu. Dün internet USB'sini çıkarttım tekrar taktım. Sonra The Forest girdim bir baktım yüksek ses gelmeye başladı. Eğer Max'da olsa hep bu ses çıkmaz mıydı?

Araba marşta imiş gibi bir ses mi geliyor yoksa fan hışırtısı sesi mi?
Marşta gibi ise, fanda bir sorun var demektir fan yerinden oynamış olabilir. Benim laptopumda da oldu aynı şey. Hiç performans azalmadı ama bilgisayarı açmamla motor gibi ses geliyordu garantiye gönderdim fanı değişti.

Belkide arka plan uygulamaları çok yüksek güç tüketiyordur.

Öyle olduğunu sanmıyorum öyle olsa açılıştada ve masaüstündede aynı ses gelmez mi? Sadece oyun açınca geliyor.

Araba marşta imiş gibi bir ses mi geliyor yoksa fan hışırtısı sesi mi?
Marşta gibi ise, fanda bir sorun var demektir fan yerinden oynamış olabilir. Benim laptopumda da oldu aynı şey. Hiç performans azalmadı ama bilgisayarı açmamla motor gibi ses geliyordu garantiye gönderdim fanı değişti.

Benim sadece oyuna girdiğimde marşta gibi ses geliyor. Oyunun anamenüsünde değil oyunu açtığımda başlıyor.

Öyle olduğunu sanmıyorum öyle olsa açılıştada ve masaüstündede aynı ses gelmez mi? Sadece oyun açınca geliyor.

Benim sadece oyuna girdiğimde marşta gibi ses geliyor. Oyunun anamenüsünde değil oyunu açtığımda başlıyor.
Kasayı açın oyuna da girin hangi fandan geldiğine bakın en iyisi.

Geri
Yukarı