Kasamın içine su döküldü, nasıl kurtarabilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Az önce yanlışlıkla kasanın üst 2 fanından içeri bir bardak su döküldü , kuzenim yanlışlıkla yaptı .

Amcamın oğlunun bilgisayardayım şuan.

Kasanın üst 2 fanı dışarı hava verdiği için kasanın içine daha az su kaçtı. Bilgisayarın görüntüsü gitti önce .
Ekran kartının fan sesi %100 deki gibi sesli çalışmaya başladı. Ben olayı anlayınca hemen düğmesinden kapattım bilgisayarı ve içinde su var mı diye baktım.

Ekran kartının üstündeki noktaların birinde kola köpürmüş gibiydi. Yanmış sandım ama silince gitti.

Saç kurutma makinası ile kurutacağım. Güç kaynağı ve anakart üzerinde 5-10 damla kola vardı.

Sizce kasam eskisi gibi çalışacak mı ? Bozulmuş mudur ? Pek sıvı girmemiş içeriye.

Ne yapmalıyım en az hasar ile kurtarmak için. Okul harçlıklarım ile biriktirdiğim kasa çöpe gitsin istemiyorum.

Bu arada kolada tuz vardı . Şaka olsun diye koymuştum. Bir şey fark eder mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya gerek yok gibime geliyor. Çünkü o kadar dökülmedi yani. Ekran kartında bi kaç damla. Anakartta da 5 yerde küçük damlacıklar vardı.

Ben açarsam içerisinden çıkamam elimde patlar. Bilgisayarcıya mı götürsem ?

Kasaya fazla su kaçmadı çünkü tam fanların üstüne gelmedi kola. Ön portlara geldi ordan kasanın üstündeki fanlara sıçradı. Portla ve fanlar yan yana.

Fanlar dışarı doğru döndüğü için bi kaç su damlası kaçmış o kadar. Soğuk-ılık hava ile kurutuyorum. Şuan ıslak bir yer yok.

Kasayı şimdik açarsam ne olur ? Lütfen yanlış yönlendirmeyin. Kasam benim herşeyim. Bozulursa 3 gün isyan yaparım valla.

İyice kontrol etmeden elektrik verme. Zincirlenme bir yakmaya neden olabilirsin. El feneri ile kasanın içini iyicene kontrol et. Fanlarda sıvı varsa temizle. Dönmeye başladıklarından yine etrafa sıvı saçmasınlar. Bilgisayarın bulunduğu oda sıcak ise bu akşam açma bilgisayarı. Kurumaya bırak, yarın açarsın.

Bu sabah okuldan gelince yine denedim. Daha da vahim durum :D DVD-ROM'dan alarm sesi geliyor resmen :D Bilgisayarcıya verdim kasayı.

Durumu acayip komik bir video ile anlattım. Kendim bile 2 saat güldüm yani. Ama internet kafede taktırmıyorlar :D

Ağlanacak halime gülüyorum valla :D

Mert , kardeşim valla şaka olsun diye tuz koymuştum. Gine bana girdi :D Tuzlu kola kokuyor kasa :D

Arkadaşlar ekran kartı ve anakart bozulmuştur herhalde. Garanti de kabul etmez belki. 500 lira girdi gibime geliyor :D Sizce kaç lira gider ?

Sanmıyorum bozulduğunu. Cezanı gördün işte :D Sen kuzenine şaka yaparken şaka sana girdi :D Hep sana giriyor :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı