Kasanın kapağı takılmalı mı?

Van Der Linde

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
theeroticbarber çalışanı
Merhabalar, bugün elime Snowman X4 işlemci soğutucusu geçti soğutucuyu takınca ısınmaz diyerekten kapağı taktım. Kasanın kapağı yokken yükte en fazla 48 dereceyi görüyor, kasanın kapağını taktığımda sıcaklıklar aşağıda bıraktığım fotoğrafta ki gibi. Aynı şekilde ekran kartının da sıcaklığı 10 derece artıyor. Şimdi sorularım şunlar, kasanın kapağı takılınca sıcaklıkların 10-15 derece artması normal mi? Sizce kapağı sökmeli miyim?

1607625216660.png

Kasa modeli: Rampage Redsky

Merhabalar, bugün elime Snowman X4 işlemci soğutucusu geçti soğutucuyu takınca ısınmaz diyerekten kapağı taktım. Kasanın kapağı yokken yükte en fazla 48 dereceyi görüyor, kasanın kapağını taktığımda sıcaklıklar aşağıda bıraktığım fotoğrafta ki gibi. Aynı şekilde ekran kartının da sıcaklığı 10 derece artıyor. Şimdi sorularım şunlar, kasanın kapağı takılınca sıcaklıkların 10-15 derece artması normal mi? Sizce kapağı sökmeli miyim?

Eki Görüntüle 774176
Kasa modeli: Rampage Redsky
Kasanın kapağını kapatmazsanız içerisinin toz olacağını söyleyebilirim.

Dostum kasana baktım da, kesinlikle aç o kapağı!
Hatta değiştirme fırsatı elde edebilirsen anında değiştir o kasayı.
Kasanın hava alacağı hiçbir yer yok.
Corsair'ın tasarımı gibi yapmaya çalışıp, serçe parmağın bile girmeyeceği kadar küçük gözler koymuşlar.
Ama tozlanması gibi bir dezavantaj olacaktır.
Onu da 2 haftada bir temizlemeniz yeterli olur herhalde. ( Ortama göre değişiklik gösterebilir bu süre. )

Dostum kasana baktım da, kesinlikle aç o kapağı!
Hatta değiştirme fırsatı elde edebilirsen anında değiştir o kasayı.
Kasanın hava alacağı hiçbir yer yok.
Corsair'ın tasarımı gibiyapmaya çalışıp, serçe parmağın bile girmeyeceği kadar küçük gözler koymuşlar.
Elime para geçince değiştireceğim. Açıyorum şimdi.

Eki Görüntüle 774176
Kasa modeli: Rampage redsky.

Kasanın önününe matkapla delikler aç video burada:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasa Rampage olduğu için normal, kasanın kapağını kapatma bence, veya kasanın camını kestir etrafında yapabilecek usta varsa.

Maalesef etrafımda yapabilecek usta yok. Ben en iyisi yeni kasa alana kadar kapağı açık tutayım. Zamanında aptallık yaparak bu kasayı aldım şimdi pişmanım.

Kasanın önününe matkapla delikler aç video burada:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu mantıklı geldi bana, bir dene istersen.

Geri
Yukarı