Kasanın önemi ve olmasi gereken özellikler

Batuhan544

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar elimde bi kasa var. Boyut olarak büyük gibi olsa da ozellikleri nedir, adi nedir iyi midir, bilmiyorum. Öncelikle bunlari nasil oğrenebilirim? Diger konu ise kasa alirken anakart haric ne ile uyumlu olmasi gerekir? Hangi ozellikler varsa oyun ve yazilim icin secim yapilabilir? Kasa hakkinda bu tip bilgileri solerseniz sevinirim.
20170225_125315.jpg
20170225_125345.jpg
20170225_125156.jpg
20170225_125038.jpg
20170225_125140.jpg

Öncelikle kasanızın markası Cooler Master. Modeli de genelde kasanın altındaki veya arkasındaki bir etikette yazar, bulup öğrenebilirsiniz. Kasa oldukça eski ve tozlanmış gözüküyor. Kasa alırken hava akımı, boyutu, anakart ile uyumu, kasa içi genişliği, USB portları vb. önemlidir.

Kasaya çok takılmanın anlamı yok. Önemli olan içindeki bileşenler. Kasa alırken Everest, Frisby gibi kalitesiz markalardan uzak durmanızı, Cooler Master, Corsair, Dark, Aerocool gibi kaliteli markaları tercih etmenizi öneririm.

Bir kasanın soğutması, genişliği önemli sıkış tepiş olmamalı yani sizin sisteminiz eski ve kablolama düzgün degil. Yeni kasalarda bu kablolar arka tarafa alınıyor ve soğutma için görüntü kirliliği kalkıyor. Ve gri kasa kaldımı ya ☺

Öncelikle kasanızın markası Cooler Master. Modeli de genelde kasanın altındaki veya arkasındaki bir etikette yazar, bulup öğrenebilirsiniz. Kasa oldukça eski ve tozlanmış gözüküyor. Kasa alırken hava akımı, boyutu, anakart ile uyumu, kasa içi genişliği, USB portları vb. önemlidir.

Kasaya çok takılmanın anlamı yok. Önemli olan içindeki bileşenler. Kasa alırken Everest, Frisby gibi kalitesiz markalardan uzak durmanızı, Cooler Master, Corsair, Dark, Aerocool gibi kaliteli markaları tercih etmenizi öneririm.
Düzgün yazmama ragmen yine yine sustur yedim :).Neyse cevap icin tesekkur ederim bu kasanin iyi bir bakimini yaptirsam g4560 h110 1050 ti li ve 450psu lu bi sistem dusunuyorum sizce işimi görürmu elime gecen ilk firsatlarda yukseltecegim icin uzun vadede degilde kisa vadelik isimi gormesi yeterli.

Büyük ihtimal görür ama yine de kasanın modelini öğrenelim. Ayrıca monitörünüzün çözünürlüğünün 1080p olması gerekli. Aksi halde darboğaz olabilme ihtimali var.
monitor asus 1 mslik full hd o konuda sorun yokda valla modeli bulamadim se690kkp11080300458 yaziyo ama bu degildir herhelde kasa bi tanidiktan geldi eski biliyorum ama iste gideri varmi cozemedim yeni kasa almak gerekiyo gibi

Dark N10 öneririm. Üst düzey sistem toplayanlar bile alıyor n11 den yorumlar fotoğraf atmış sade anakartı 1300küsür. Bende aldım çok güzel kaliteli yavaş yavaş r7 işlemci alınca toplayacagım.

Bir kasanın soğutması, genişliği önemli sıkış tepiş olmamalı yani sizin sisteminiz eski ve kablolama düzgün degil. Yeni kasalarda bu kablolar arka tarafa alınıyor ve soğutma için görüntü kirliliği kalkıyor. Ve gri kasa kaldımı ya ☺
Kasa eski zaten hocam idare ederse kullabirim bi sure daha ama yeni kasa lazim gibi dediklerinize gore

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı