Kasanın üst kısmı çok ısınıyor

TsuMeX

Hectopat
Oyun oynarken özellikle kasamın üst tarafı ve çevresinde ısınma problemi oluyor işlemci ekran kartı sıcaklığı oyun seviyelerine göre normal derecelerde oluyor bu şekilde bilgisayara bir zarar verirmi Fikirleriniz görüşlerinizi yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Kasanızın hava akışı kötüdür veya kasanız mini ATX olduğundan dolayı sıcaklık kasanın içine haps oluyor bu sefer de kasanın içerisine dağıtıyor sıcaklığı.

Isınan hava yukarı çıktığı için yukarısının ısınması normal. Kasanız eski tip ise (ama sistem özelliklerinizi okuduğumda öyle olduğunu sanmıyorum) ısınması normal olur. Üst tarafa fan koyarak ısınan havayı dışarıya atabilirsiniz.

Kasam bu fakat yandaki camını söktüm o şekil kullanıyorum.

NZXT H510 tempered glass USB 3.1 siyah mid Tower kasa​

Kasaya baktığımda yukarıdan tahliye eden fanın olduğunu gördüm. Önden çok dar bir şekilde hava alıyor bu da ısınmaya neden oluyor olabilir. Ama aman aman ısınma yoksa dert etmeye gerek olmadığını düşünüyorum.

Isılar normalse dert edecek bir şey yok. Kasa üstünde egzoz fan var mı?

Evet işlemci ve ekran kartı ısıları normal derecelerde arkasında ve üstünde egzoz fan mevcut ama ön taraftan hava gelecek yer çok küçük bu yüzden yan kapağını açtım
Kasaya baktığımda yukarıdan tahliye eden fanın olduğunu gördüm. Önden çok dar bir şekilde hava alıyor bu da ısınmaya neden oluyor olabilir. Ama aman aman ısınma yoksa dert etmeye gerek olmadığını düşünüyorum.

Sıvı soğutma takmıştım bunun radyatörü sıcaklığa sebep oluyor olabilir mi?

Evet işlemci ve ekran kartı ısıları normal derecelerde arkasında ve üstünde egzoz fan mevcut ama ön taraftan hava gelecek yer çok küçük bu yüzden yan kapağını açtım

Dert edecek bir şey yok telaşlanmayın 👍

Dediğim gibi ekran kartı ve işlemci ısınmıyorsa telaşlanmaya gerek yok.

Geri
Yukarı