Kasanın yan kapağının açık olması olumlu etkisi var mıdır?

Arkadaşlar yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Kasanın yan kapağının açık kalması içerideki sirkülasyonu bozacağı için anlık soğuma azalır, egzoz fanı işlevini yitirir ve içeri dolan tozlar parçaların daha çok ısı tutmasını sağlar.

Benim kasanın üst fanından biri 220 volt ile çalışan fandır ve sadece işlemci sıcaklığı artış gösterince çalıştırmaktayım. CPU sıcaklığı 45 derece iken 220v fanı çalıştırınca 15 dakikada sıcaklık 30 dereceye düşüyor ve yan kapak açıkken 220v fanı çalıştırınca ise kasanın ön panelinden bakıyorum CPU sıcaklığı sadece 5 derece düşerek 40 dereceden aşağıya inmiyor. Aradaki farkı bu şekilde çözebilirsin. Tavsiyem özellikle yaz sıcağında kapağı kapalı tutmanda fayda var

Hava Üfleme Körüğü ile bir güzel içini tozlardan arındırdım bezin girdiği yerleri de bez ile temizledim hemen kapattım kapağı. Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı