Kasaya maden suyu döküldü

Karakurt5877

Hectopat
Makaleler
2
Küçük kardeşim bilgisayarın üst mıknatıslı toz filtresinden içeriye maden suyu döktü. Toz filtresi maden suyunun bir kısmını engellemiş ama yine de içeri gitti. Ekran kartının bir kısmına, anakartın yarısına ve PSU'ya dökülmüş. Döküldüğü an direkt fişi çekip ters çevirdim sonra atlet ile fazla maden sularını emdim. Biraz da kurutma makinesi tuttum.
En son olarak da ekran kartını söküp kasa ile birlikte ters bir şekilde peteğin yakınına koydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendisi 3 yaşında o yüzden pek bir şey yapamadım. Biraz bağırdım sadece ilk döktüğü zaman.

Daha önce hiç stok fanı sokmedim maalesef.

Hocam plastikleri döndürüp çekeceksiniz eski seriler öyle çünkü. YouTube'da videoları mevcuttur. Yeni nesil stok fanlı bilgisayar elime hiç geçmedi :D

Kaynak olarak şu videoya bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Söktükten sonra termal macuna bir sıkıntı olur mu? Evde yeni termal macun yok çünkü.

Hocam yenileme yapmanız gerekli macun için ama eski macun ile kullanmayı da tercih edebilirsiniz eğer eski macun ile kullanıcaksanız(idareten)sıcaklıklara bakın derim bilgisayarını çalıştırdıktan sonra sıcaklık artışı yaşayabiliyor kimileri macun yenilemesi yapmadığı için.

Geri
Yukarı