Kasaya maden suyu döküldü

Karakurt5877

Hectopat
Makaleler
2
Küçük kardeşim bilgisayarın üst mıknatıslı toz filtresinden içeriye maden suyu döktü. Toz filtresi maden suyunun bir kısmını engellemiş ama yine de içeri gitti. Ekran kartının bir kısmına, anakartın yarısına ve PSU'ya dökülmüş. Döküldüğü an direkt fişi çekip ters çevirdim sonra atlet ile fazla maden sularını emdim. Biraz da kurutma makinesi tuttum.
En son olarak da ekran kartını söküp kasa ile birlikte ters bir şekilde peteğin yakınına koydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Petek çok kısık diye öyle yapmıştım. Yakınına koyuyum o zaman.
Belli olmaz ya. Ve bir sorum olucak anakartın alt tarafı yüksekte fakat anakartın arka tarafına akmış olma olasılığı nedir bakma şansınız var mı ? arka tarafındada varsa direk anakartıda sökün bir poşete pirinç koyun arka tarafındaki suyuda emsin

Belli olmaz ya. Ve bir sorum olacak anakartın alt tarafı yüksekte fakat anakartın arka tarafına akmış olma olasılığı nedir bakma şansınız var mı? Arka tarafındada varsa direk anakartıda sökün bir poşete pirinç koyun arka tarafındaki suyuda emsin.

Olabilir bir bakayım. Şu kısımdan aşağıya doğru döküldü.

IMG_20230205_015903.jpg

Belli olmaz ya. Ve bir sorum olucak anakartın alt tarafı yüksekte fakat anakartın arka tarafına akmış olma olasılığı nedir bakma şansınız var mı ? arka tarafındada varsa direk anakartıda sökün bir poşete pirinç koyun arka tarafındaki suyuda emsin
Arkasına baktım da oraya kadar gitmemiş galiba.

Hocam son bir sorum daha olacak pirinçleri temizlerken süpürge tutsam sıkıntı olur mu? İşlemci fanınin içine kadar girmiş çünkü. @Emre Doğukan

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1657756

Anladım çünkü o ara açık oradan akma olasılığıda olabilir diye dedim neyse bakalım yarına kadar dursun yarın bakarım. Pirinçleri anakartı söküp dökebilirsin veya sökemem diyor isen kasayı dik tut fanı sök aşağıya düşsün pirinçler. Anakarta hiç süpürge tutma yumuşak boya fırçan var ise onunla fırçalayabilirsin ben temizliğimi öyle yapıyorum.

Eki Görüntüle 1657756

Hocam son bir sorum daha olacak pirinçleri temizlerken süpürge tutsam sıkıntı olur mu? İşlemci fanınin içine kadar girmiş çünkü. @Emre Doğukan
Ve hocam anakarttaki bütün soketleri söküver içine sıvı aktı ise oda sorun olur. En temizi yarın anakartı sök fanı sök iyice kontrolünü yap :)

Anladım çünkü o ara açık oradan akma olasılığıda olabilir diye dedim neyse bakalım yarına kadar dursun yarın bakarım. Pirinçleri anakartı söküp dökebilirsin veya sökemem diyor isen kasayı dik tut fanı sök aşağıya düşsün pirinçler. Anakarta hiç süpürge tutma yumuşak boya fırçan var ise onunla fırçalayabilirsin ben temizliğimi öyle yapıyorum.

Ve hocam anakarttaki bütün soketleri söküver içine sıvı aktı ise oda sorun olur. En temizi yarın anakartı sök fanı sök iyice kontrolünü yap :)

Evet bence de öyle yapayım. Bu gece bir dursun. Hepsini yarın hellediyim. Umarım bir şey olmaz.

Geri
Yukarı