Kaspersky Total Security hala kullanılır mı?

Ghost_walker

Picopat
Daha fazla  

Arkadaşlar şu linkteki 90 günlük lisans için Total Security'de sorunsuz çalışıyormuş, kursam sorun olur mu?

Yıllardır Windows Defender kullanıyorum. Bir ara çeşitli antivirüsleri denemek istedim ama çok gereksiz geldi ve hiçbirinin arayüzünü beğenmedim. Sistemi gereğinden fazla ele geçiriyorlar ve bu durum hoşuma gitmiyor. Ben sistemimi kendim korurum deyip kaldırdım her defasında.

Biraz bilinçli davranınca antivirüslere pek de gerek kalmıyor.

Yıllardır Windows Defender kullanıyorum. Bir ara çeşitli antivirüsleri denemek istedim ama çok gereksiz geldi ve hiçbirinin arayüzünü beğenmedim. Sistemi gereğinden fazla ele geçiriyorlar ve bu durum hoşuma gitmiyor. Ben sistemimi kendim korurum deyip kaldırdım her defasında.

Biraz bilinçli davranınca antivirüslere pek de gerek kalmıyor.

Hocam mesela arada bir taramak için bir şey indirmeye gerek var mı?

Hocam mesela arada bir taramak için bir şey indirmeye gerek var mı?
Riskli bir işlem yaptığınızı düşünmüyorsanız hiçbir zaman gerekmez. Riskli bir işlem olduğunu düşündünüz ve içinize kurt düştü diyelim; genel bir tarama yapılabilir evet. Çoğu durumda Windows Defender yeterli geliyor.

Bir şey kurmak istiyorsanız da genel tarama için Malwarebytes'ı başarılı buluyorum.

Riskli bir işlem yaptığınızı düşünmüyorsanız hiçbir zaman gerekmez. Riskli bir işlem olduğunu düşündünüz ve içinize kurt düştü diyelim; genel bir tarama yapılabilir evet. Çoğu durumda Windows Defender yeterli geliyor.

Bir şey kurmak istiyorsanız da genel tarama için Malwarebytes'ı başarılı buluyorum.

Ben genelde riskli bir işlem yapmıyorum maillerde link falan geldiği zaman bile açmam internetten bir şeyde indirmiom genelde orijinal şeyleri indiriyorum her indirdiğim şeyi VirusTotal'da falan taratırım.

Ben genelde riskli bir işlem yapmıyorum maillerde link falan geldiği zaman bile açmam internetten bir şeyde indirmiom genelde orijinal şeyleri indiriyorum her indiğim şeyi VirusTotal'da falan taratırım.
Mevcut kullanımınıza göre ek bir güvenlik yazılımına ihtiyacınız yok. Bilgisayar kullanırken bu kadar gerilmenize gerek yok. İşletim sistemleri artık eskisinden çok daha güvenli.

Geri
Yukarı