Kaspersky Total Security kullanılır mı?

Kaspersky Total Security kullanmalı mıyım?

• Oy verenlerin toplamı
    27
Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Kaspersky Total Security kullanmalı mıyım? Öncelikle Total Security bana 120 günlük lisans verecek orasını sormayın lütfen konumuz bu değil.

Kaspersky Security Cloud kullanıyordum ve deneme süresi bitti ben sürekli hesap değişerek her ay deneme sürümü alıyordum, bu gün o taktiğin fişi çekildi, bende maalesef kaldırdım zaten Free kullanmam saçma olur o özellikleri verse de Free de açık olsa bile o kadar iyi olmuyor denedim. Bende kaldırdım ve bilgisayar fişek gibi oldu bıraksam uçacak o derece oldu. Valorant ve CS:GO'da tüm droplar kalktı RAM kullanımı aşırı azaldı oysaki 70 MB RAM kullanıyordu fakat o olmayınca yaklaşık 300 MB RAM kullanımı azaldı. Valorant ve CS:GO'daki droplar bende RAM'den kaynaklı olmuyordu HDD ve eski olduğu için drop giriyordu ve Kaspersky sürekli disk kullanıyordu ondan zaten droplar gitti. Kısacası Kaspersky kullansam mı kullanmasam mı? İnternetten anlayan birisiyim crack oyun indirmiyorum sadece Valorant ve CS:GO, webde korunmam için AdGuard yeterli mi? Ayrıca Kaspersky varken hiç virüs sokmadım zaten hiçbir şey indirmiyordum öyle duruyordu.

E7500 2.93 GHz çift çekirdek.

4 GB RAM.

462 GB HDD.

GT 430 2 GB.

Kaspersky Total Security kullanmalı mıyım? Öncelikle Total Security bana 120 günlük lisans verecek orasını sormayın lütfen konumuz bu değil.

Kaspersky Security Cloud kullanıyordum ve deneme süresi bitti ben sürekli hesap değişerek her ay deneme sürümü alıyordum, bu gün o taktiğin fişi çekildi, bende maalesef kaldırdım zaten Free kullanmam saçma olur o özellikleri verse de Free de açık olsa bile o kadar iyi olmuyor denedim. Bende kaldırdım ve bilgisayar fişek gibi oldu bıraksam uçacak o derece oldu. Valorant ve CS:GO'da tüm droplar kalktı RAM kullanımı aşırı azaldı oysaki 70 MB RAM kullanıyordu fakat o olmayınca yaklaşık 300 MB RAM kullanımı azaldı. Valorant ve CS:GO'daki droplar bende RAM'den kaynaklı olmuyordu HDD ve eski olduğu için drop giriyordu ve Kaspersky sürekli disk kullanıyordu ondan zaten droplar gitti. Kısacası Kaspersky kullansam mı kullanmasam mı? İnternetten anlayan birisiyim crack oyun indirmiyorum sadece Valorant ve CS:GO, webde korunmam için AdGuard yeterli mi? Ayrıca Kaspersky varken hiç virüs sokmadım zaten hiçbir şey indirmiyordum öyle duruyordu.

E7500 2.93 GHz çift çekirdek.

4 GB RAM.

462 GB HDD.

GT 430 2 GB.

Hocam isterseniz sadece oyun oynarken kapatın hem bilgisayarınız korumasıda sıkıntı olmaz.

Sisteminiz zaten zayıf bir sistem, bir de Anti-Virüs kullanınca yavaşlaması kaçınılmaz.
Windows 10 kullanıyorsan kendi koruması yeter de artar bile.
Defender, Kaspersky'dan daha çok yavaşlatıyor hocam. Defender kullanmam hem de asla.

Sisteminiz zaten zayıf bir sistem bir de antiviris kullanınca yavaşlaması kaçınılmaz.
Windows 10 kullanıyorsan kendi koruması yeterde artar bile.
Defender, Kaspersky'dan daha fazla kaynak tüketiyor. Hatta neredeyse çoğu AV'den daha fazla kaynak tüketiyor. Kaspersky kullanılır ama Total Security yerine Internet Security yeterli.

Risk tamamen sizin sorumluluğunuzda ancak o donanımlarda çok daha hafif çözümlere yönelebilirsiniz. Veya dediğiniz gibi zaten korsan kullanmıyorsanız, bankacılık işlemi de yapmıyorsanız bilgisayarda 3-4 günde bir Hitman.Pro gibi yazılımlarla taratmanız daha performanslı ve alternatif bir çözüm olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı