Kaspersky ve Malwarebytes Web Protection uzantısı aynı anda kullanılır mı?

EmirDemir50

Decapat
Daha fazla  
Kaspersky'yi gerçek zamanlı korumada, Malwarebytes'i tarama için kullanacağım ama Malwarebytes'ın web protection uzantısı aynı anda çalışır mı? Bu arada Me or my family seçtim, bir sorun çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa Kaspersky'ın uzantısı fazla bir şeye yaramıyor. Tarayıcıya ek yük olmasın. Sadece Malwarebytes'in uzantısı olan Malwarebytes Browser Guard size fazlasıyla yetecektir. Bir de Kaspersky'ın eklentisi daha çok reklam engelleyici gibi. Reklam engelleyici için kullanacaksanız AdGuard kullanabilirsiniz.

Bu arada me or my family seçtim, bir sorun çıkarır mı?

Ev kullanıcısı olduğunuz için sıkıntı çıkmaz. Doğru şeyi seçmişsiniz.

Bana kalırsa Kaspersky'ın uzantısı fazla bir şeye yaramıyor.

Reklam engelleme ve siteye girmeden önce güvenli olup olmadığını görme özellikleri çok iyi çalışıyor bence.

Kaspersky'yi gerçek zamanlı korumada, Malwarebytes'i tarama için kullanacağım ama Malwarebytes'ın web protection uzantısı aynı anda çalışır mı? Bu arada me or my family seçtim, bir sorun çıkarır mı?

Kaspersky'ın Web Koruması yetecektir. Malwarebytes'a gerek yok.

Reklam engelleme ve siteye grimeden önce güvenli olup olmadığını görme özellikleri çok iyi çalışıyor bence.

Malwarebytes Browser Guard da reklam engelleyebiliyor.

Kaspersky uzantı olmadan koruma sağlıyor. Korumayı tarayıcıya bağlı bir işlem ile sağlıyor. Uzantının amacı reklam ve izleyici engelleme. Ublock Origin kadar iyi olmadığından da uzantısına gerek yok. Hem yüksek kaynak tüketiyor hem de yeteri kadar iyi reklam engelleyemiyor. Gönül rahatlığıyla kaldırabilirsiniz.

Uzantının ayrıca sağladığını iddia ettiği güvenli para gibi şeyleri de, uzantı olmadan sağlıyor. Sadece arama sonuçlarının yanındaki yeşil işareti görmezsiniz. Google arama motorunda korsan içerik tüketimi yapmıyorsanız, bu tarz siteleri bulmanız çok zor. Hadi buldunuz diyelim Kaspersky girerken ayrıca uyarı verecektir. Yani arama sonucunun yanındaki uyarıya da gerek kalmıyor.

Ayrıca Malwarebytes uzantısını da istiyorsanız tutabilirsiniz ama gerek olmadığını söyleyebilirim.

Kısaca iki uzantı da gereksiz kaynak tüketiyor. Antivirüs yazılımı varken uzantılara gerek yok. Bu uzantıların amacı çoğunlukla firmaların kendi eko sistemlerini yaratma arzularından ortaya çıkıyor.

Tarayıcınızı güncel tutup, önerdiğim ayar ve uzantılar ile kullanırsanız sorun yaşama ihtimaliniz azalır.

Hocam Kaspersky'ın o yeşil tiki benim için önemli maalesef korsan kullanıyorum bu aralar bıraktım ama Codex diye bir ekip varmış asıl sitesinin adı nedir hocam biliyor musunuz bende korsana karşıyım ama bazı oyunlara yapacak bir şey maalesef yok.

O halde reklam ve izleyici engelleme ayarını kapalı kullanın. Bir işe yaramadığı gibi sitelerde sorun çıkarıyor. Reklam engelleyici olarak da uBlock Origin kullanın.

Screenshot_8.png

Geri
Yukarı