Katar'daki 3 otomotiv firması, yerli otomobilin bayiliğine şimdiden talip oldu!

Neden Araplar çok fazla konuşulmaya başlandı? Adamlar her taşın altından çıkıyorlar...
Katar sana destek oluyor. Şu an Arap ülkeleri arasında dost diyebileceğimiz tek ülke. Karşılıklı bir ilişkimiz var.

Adam daha arabanın seri üretimi başlamadan böyle bir teklif yapıyor. Bu arabayı yapan firmanın sahibi sen olsan ne yaparsın?

Yerli yaptığımız bir işi, tamamen yerli olarak yürütmemiz gerekiyor.
Valla ben 35 yaşındayım BMW-Mercedes yada aklınıza gelen global otomobil üreticilerinin araçlarını satmak için fabrikadan dışarı çıktıklarını duymadım,distrübütörlük kavramı bunun için var.Sen yaparsın anlaşmalı olduğun dağıtıcı ve satıcılarına yıllık satış kotası belirlersin model başına talep doğrultusunda da bölgesel olarak trend renk ,motor CC pazarına yönelik üretim gerçekleşir ve nakledilir,gerisi showroom ile müşteri arasında sürüp gider.

Valla ben 35 yaşındayım BMW-Mercedes yada aklınıza gelen global otomobil üreticilerinin araçlarını satmak için fabrikadan dışarı çıktıklarını duymadım,distrübütörlük kavramı bunun için var.Sen yaparsın anlaşmalı olduğun dağıtıcı ve satıcılarına yıllık satış kotası belirlersin model başına talep doğrultusunda da bölgesel olarak trend renk ,motor CC pazarına yönelik üretim gerçekleşir ve nakledilir,gerisi showroom ile müşteri arasında sürüp gider.

Ama bazı arkadaşlar sanıyor ki biz tüm projeyi devredeceğiz Araplar kendi satıp kendi kazanacak. Buna 5 yaşındaki çocuk bile güler. Mantıklı düşünmeden yazılan cevapları okudukça gülüyorum. Birine birilerine bilenmeden önce keşke biraz okuyup araştırsalar.

Acaba neden ?
Kanal İstanbul açıklandı beton hisseleri tavan !
Proje görüntüleri paylaşıldı. Kanal güzergahı nereden geçiyorsa Arap dostlarımız satın aldı ve bunu devlete satacak. Kim bilir belki de petrolden fazla kazanırlar ? İki liraya aldığını satar bize on beş liraya. Araba işimiz de böyle olacak... Asıl siz dar acıdan bakmayı bırakın, uyanın ! Millet vurgunlar yapıyor bizim ülkemiz aracılığı ile zararını, acısını biz çekiyoruz.

Global olduğunu düşünmek istiyorum. Umarım öyledir.
Konumuz otomobil değil miydi?Kanal İstanbul arazilerini alıp devlete ne olarak satacaklar?Proje tanıtımında gördüğüm kadarıyla çoğunlukla yerleşim yerleri,hastahane,okul,yat limanı gibi projeler mevcut ha beton hisseleri konusunda haklı olabilirsin ama bunu yanlızca kanal Istanbul projesine bağlamak doğru olmaz,çünkü çimento borsası kıymetli madenler sınıfındadır,değerini etkileyen faktör çok fazla,konut satışlarının patlaması gibi bir-çok faktör var.Gerçekci olalım bahsettiğin vurgunlar dünyanın her toplumunda mevcut malesef,sana küçük bir örnek vereyim ABD'nin Ortadoğu politikaları vasıtasıyla bu bölgelerde görevlendirilen birçok General ve üst rütbeli askerler yıllardır ABD halkının vergilerinden vurgun yaptılar,ne vasıtasıyla dersen ABD Ortadoğuda malûm terör gruplarını kullanarak çatışır bu gruplarda parayla beslenir,yetkili rütbeliler de paralı asker bütçesi adı altında milyarlarca dolar sümenaltı etmişlerdir. Bununla ilgili açılan yüzlerce davaları var.Bu tarz hikayeler her toplumda var yani dolaylı olarak anlatmak istedim.

Ama bazı arkadaşlar sanıyor ki biz tüm projeyi devredeceğiz Araplar kendi satıp kendi kazanacak. Buna 5 yaşındaki çocuk bile güler. Mantıklı düşünmeden yazılan cevapları okudukça gülüyorum. Birine birilerine bilenmeden önce keşke biraz okuyup araştırsalar.
Ee yani çok tezcanlıyız çünkü,bilgi kirliliği çok fazla.Ortada gerçekleşen hiçbirşey yok hatta daha fabrika kurulmadı biz neyi tartışıyoruz,arkadaşlar önce gerekli altyapı kurulsun ilk otomobil üretim bandından çıksın ozaman tartışırız acelemiz yok. :)

Ee yani çok tezcanlıyız çünkü,bilgi kirliliği çok fazla.Ortada gerçekleşen hiçbirşey yok hatta daha fabrika kurulmadı biz neyi tartışıyoruz,arkadaşlar önce gerekli altyapı kurulsun ilk otomobil üretim bandından çıksın ozaman tartışırız acelemiz yok. :)

Aynen öyle hocam katılıyorum 😊

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı