Kavga Nasıl Bitirilir?

prophet '

Hectopat
Katılım
29 Temmuz 2017
Mesajlar
721
Çözümler
5
Yer
Kırıkkale
Sırf def olsun gitsin diye özür diliyorum. Şurada 2.5 - 3 hafta kaldı okul bitmesine sınıf değişimi yapacaklarını düşünmüyorum.
Dostum özür dilersen seni daha da çok ezerler gerektiği zaman tavrını koyman lazım ki kimin ile uğraştığını görsünler. Sınıf değiştirme yapılıyor diye biliyorum ama 3 hafta var sen şimdi söyleyince bana da mantıksız geldi.
 

Th3Umut

Hectopat
Katılım
12 Mayıs 2016
Mesajlar
236
Sınıfı değiştir. Ben öyle yapmadım ve pişman oldum açıkçası. Okuldaki her sınıfa bu tarz sakatlar doldurulmuş olamaz ya...
Sınıfı değiştir. Ben öyle yapmadım ve pişman oldum açıkçası. Okuldaki her sınıfa bu tarz sakatlar doldurulmuş olamaz ya...

Fark etmeden konuyu hortlattım bu arada. Kusura bakma.
 
KS
Mersinli33

Mersinli33

Hectopat
Katılım
20 Ocak 2018
Mesajlar
1.077
Makaleler
2
Çözümler
5
Son durum ne oldu eski konu ama merak ettim. (Bağcılar dediğin Demirtaş tarafı mı?)
@Mersinli33
Tartışmadan sonra çocuk bana tehditler savurdu. Yarın ise hiçbir şey olmamış gibi davrandı. Aptal herif, dediklerini kendi de unutmuştu. Bende hatırlatmadım ve sanki böyle bir olay yaşanmamış gibi herkes kendi işine baktı. Olayın üzerinden baya zaman geçmiş, hatırlıyorum da gerçekten çok sinirlenmiştim ve korkuyordum. Konudaki mesajları tek tek bir daha okudum ondan af dilemek için özür dilemeyi düşündüğümü yazmışım. Asıl sebebi olayı bitirmekti, daha da büyümesindense bir özürün benden bir şey koparmayacağını biliyordum. Bunun gibi bir olay yaşayıpta başlıktan ötürü böyle bir konuyu okuyan biri varsa şunu belirtmek isterim, olayı olabildiğince konuşarak çözün, tehdit edilmeniz bir anlam ifade etmiyor. İnsan sinirliyken ne dediğini bilmiyor. Benim tartıştığım çocuk da sinirli bir şekilde beni akrabalarına dövdürmek ile tehdit etmişti, fakat sonradan anlaşıldı ki onlardan böyle boş bir olay için yardım istemeye kendisi de korkmuş.
Off sinirin vermiş olduğu hırsla beraber ne güzel dövülür o. Ama olay daha da büyür.
Sebebsiz yere olayı büyütmenin bir anlamı yoktu. Ama onu çok fena dövecekken bir anda vazgeçtiğimi çok iyi hatırlıyorum.
Sınıfı değiştir. Ben öyle yapmadım ve pişman oldum açıkçası. Okuldaki her sınıfa bu tarz sakatlar doldurulmuş olamaz ya...


Fark etmeden konuyu hortlattım bu arada. Kusura bakma.
Her sınıfta vardı böyle tipler... Olayın üzerinden zaman geçince anlıyorum hepsi de birbirinden korkakmış. Hergün biri birini dövmek ile tehdit ediyordu fakat kavga eden kişi bir senede en fazla iki kişiydi. Neyse ki kurtuldum o okuldan artık böyle tipler ile karşılaşmıyorum.
 

Th3Umut

Hectopat
Katılım
12 Mayıs 2016
Mesajlar
236
Tartışmadan sonra çocuk bana tehditler savurdu. Yarın ise hiçbir şey olmamış gibi davrandı. Aptal herif, dediklerini kendi de unutmuştu. Bende hatırlatmadım ve sanki böyle bir olay yaşanmamış gibi herkes kendi işine baktı. Olayın üzerinden bayağı zaman geçmiş, hatırlıyorum da gerçekten çok sinirlenmiştim ve korkuyordum. Konudaki mesajları tek tek bir daha okudum ondan AF dilemek için özür dilemeyi düşündüğümü yazmışım. Asıl sebebi olayı bitirmekti, daha da büyümesindense bir özürün benden bir şey koparmayacağını biliyordum. Bunun gibi bir olay yaşayıpta başlıktan ötürü böyle bir konuyu okuyan biri varsa şunu belirtmek isterim, olayı olabildiğince konuşarak çözün, tehdit edilmeniz bir anlam ifade etmiyor. İnsan sinirliyken ne dediğini bilmiyor. Benim tartıştığım çocuk da sinirli bir şekilde beni akrabalarına dövdürmek ile tehdit etmişti, fakat sonradan anlaşıldı ki onlardan böyle boş bir olay için yardım istemeye kendisi de korkmuş.

Sebepsiz yere olayı büyütmenin bir anlamı yoktu. Ama onu çok fena dövecekken bir anda vazgeçtiğimi çok iyi hatırlıyorum.

Her sınıfta vardı böyle tipler... Olayın üzerinden zaman geçince anlıyorum hepsi de birbirinden korkakmış. Her gün biri birini dövmek ile tehdit ediyordu fakat kavga eden kişi bir senede en fazla iki kişiydi. Neyse ki kurtuldum o okuldan artık böyle tipler ile karşılaşmıyorum.

Kurtulmuş olmana sevindim. Bu tipler adamı akıl hastası eder çünkü.
 

Gökhan Kale

Centipat
Katılım
20 Ocak 2020
Mesajlar
255
Sınıfta bir çocuk var ve okul başladığından beri beni rahatsız edip sürekli kavga çıkartmaya yer arıyor. Bugüne kadar bir şey demedim fakat bu çocuk artık fazla olmaya başladı. Şimdiye kadar saygı duyduğumdan değil sırf rahat bıraksın diye güzel söz ile konuştum. Ve güzel söz bizim sınıfta duyabileceğiniz bir şey değil zira bu mübarek ramazan ayında bizim sınıftakiler afedersiniz osurur, geğirir, tükürür, balgam atar vb. (sınıf içerisinde). Sınıf içerisinde kimseye karışmam, mümkünse birkaç kişi dışında kimse ile konuşmam. Zaten bunlar küfürsüz laftan anlamıyorlar. Mevzuya gelecek olursam bu çocuk teneffüste ben sıramda değil iken sıramın yanına gelmiş, duvara yaslanıp ayağını benim sırama koymuş. Ona önce "ayağını çek" dedim, çekti. Sonra "şurayı sil" dedim ve bana "güzelce iste LAN" tarzında bir şey söyledi. Ben de zaten yaptığının doğru olmadığını ve derhal sıramı silmesini istedim. O ise "düzgün ve güzelce söylemez isen yapmam" dedi. Ben ona sil dedim o ise silmem güzelce söyle dedi. En son ben de dayanamadım çocuğun boğazını sıkıp tekrar sordum "silecek misin?" diye. O da hayır dedi bende bir süre boğazını sıktıktan sonra bıraktım ve bir daha bana karışma dedim. O ise artistlik yapmaya devam etti, küfürler etti. Sonra beni korkutmak amacı ile elini sertçe sıraya vurdu ve küfür etti. Ve 15-20 dakika sonra "ah elim çok acıyor. Ben sana bunu ödeteceğim" dedi. Ben kesinlikle kavgacı bir insan değilim bunu herkes bilir fakat bugün biraz fazla ileri gittiğimi düşünüyorum. İstesem o çocuğu dövebilecek güce sahibim. Fakat bu şimdi gidip tanıdıklarını ve abi dediği insanları çağıracak. Ne yapmalıyım? Bu mevzuyu nasıl kapatabilirim? Yarın saygı duyduğumdan değil her zamanki gibi yine sırf rahat bıraksın diye özür dilemeyi düşünüyorum fakat haklı olduğum halde özür dilemek açıkçası koyuyor.

Kardeşim git adam gibi uyar de ki kardeşim bana bulaşma kavga ederiz bir işe yaramaz de daha da fazla ustune gelirse son çare dövebiliyorsan ağzını burnunu güzelce bir dağıt sonra sana kimse sınıfta laf edemez merak etme.
Bu tiplere gerçekten çok gıcık oluyorum özür falan da dileme fazla iyilikten maraz doğar sana iyi davranana iyi davran kötü davranana kötü davran gerekirse kavga et ama kimseye kendini ezdirme yoksa üstüne daha fazla gelirler.
 

merta0567

Hectopat
Katılım
5 Nisan 2019
Mesajlar
1.432
Çözümler
7
Tahmin edeyim meslek lisesi. Olağan bir kavgada kazanabileceğinizi düşünüyorsanız çekinmeyin çünkü bu tür kişiler sadece kaba kuvvetten anlar.
 

Gökhan Kale

Centipat
Katılım
20 Ocak 2020
Mesajlar
255
Vallahi bir zamanlar bende öyleydim eziliyordum sonra kimseye kendimi ezdirmeyecegim dedim kimseyede kendimi ezdirmedim dayak yiyecegimi anlasam bile karşılık verdim toplu şekilde dayak ta yedim attimda ama lise zamanında okulda 2 senede 15 kişiyi dövdüm sonra da bana kimse bir daha bulaşamadı hem de gerçekten ararinda bir kaçını hastanelik etmişliğim var.
Kavga iyi bir şey değil ama üstüne fazla geliyorsa son çare olarak git döv ben haksizliga uğrasam dayak yesem bile alırım elime sopa gibi bir şey döverim ama kavga son çare olsun üstüne fazla gelirlerse et.
Sonra da kavga ettigim çocuklarla cok iyi arkadaş oldum boşuna dememişler dayak cennetten çıkma diye.
 

Yeni konular

Yukarı