Verimsiz geçen arkadaşlık nasıl bitirilir?

just chillin

Hectopat
Makaleler
2
Neden zorlandığımı özet geçeyim : Ortaokul 6 ve 7'de sınıfın popüler kız grubunun birtakım zorbalıkları sonucu sınıf farklı bir tavır takınmıştı, 3-4 kişiyle az çok iletişimdeydim yani biraz zorlandığım dönemlerdi. Neyse 8'de sınıfımıza başka bir sınıftan bir kız geldi ve onla iyi anlaştık. Sanki sınıf farklı bir dünyada ikimiz farklı bir dünyadaydık, psikolojik toparlanmama yardımcı olmuştu bir senemiz böyle geçti sıra arkadaşı olarak. Ortaokulumuz bitti ve farklı liselere gittik aynı mahalle olduğu için iletişime devam ediyorduk, ta ki geçen seneye kadar. Arkadaşlığımız sekteye uğramaya başlamıştı çünkü ben artık buluşmalarımızdan eskisi gibi zevk alamıyordum o sorunca başka bahanelerle geçiştiriyordum, hala geçiştiriyorum* Derdin ne derseniz zamanla ben birçok yönden değiştim o neredeyse aynı kaldı ve ortak bir noktamız yok. Aynı şeylerden keyif almıyoruz. 1 senedir sırf eski günlerin hatrına geçiştirdim ama kabak tadı vermeye başladı. Yukardakileri anlattım çünkü bir yandan vefa duygusu basıyor. Ama arkadaşlığı ilerletemiyorum da. Daha önce bitirdiğim arkadaşlıklarda karşı taraf haksız taraftı. Bu sefer farklı oldu. Bahsettiğim kişiyle 5 yıl oldu yaklaşık. İkimizin de en az hasarı alması için ne yapmalıyım?

Neden zorlandığımı özet geçeyim: Ortaokul 6 ve 7'de sınıfın popüler kız grubunun birtakım zorbalıkları sonucu sınıf farklı bir tavır takınmıştı, 3-4 kişiyle az çok iletişimdeydim yani biraz zorlandığım dönemlerdi. Neyse 8'de sınıfımıza başka bir sınıftan bir kız geldi ve onla iyi anlaştık. Sanki sınıf farklı bir dünyada ikimiz farklı bir dünyadaydık, psikolojik toparlanmama yardımcı olmuştu bir senemiz böyle geçti sıra arkadaşı olarak. Ortaokulumuz bitti ve farklı liselere gittik aynı mahalle olduğu için iletişime devam ediyorduk, ta ki geçen seneye kadar. Arkadaşlığımız sekteye uğramaya başlamıştı çünkü ben artık buluşmalarımızdan eskisi gibi zevk alamıyordum o sorunca başka bahanelerle geçiştiriyordum, hala geçiştiriyorum* derdin ne derseniz zamanla ben birçok yönden değiştim o neredeyse aynı kaldı ve ortak bir noktamız yok. Aynı şeylerden keyif almıyoruz. 1 senedir sırf eski günlerin hatrına geçiştirdim ama kabak tadı vermeye başladı. Yukarıdakileri anlattım çünkü bir yandan vefa duygusu basıyor. Ama arkadaşlığı ilerletemiyorum da. Daha önce bitirdiğim arkadaşlıklarda karşı taraf haksız taraftı. Bu sefer farklı oldu. Bahsettiğim kişiyle 5 yıl oldu yaklaşık. İkimizin de en az hasarı alması için ne yapmalıyım?

Bir ara vermek kesin çözüm olacaktır, birbirinizi özleyince sorun çözülür.

Bitirme, sadece ara ver.
Kibarca "biraz arkadaşlığımıza ara vermek mantıklı olabilir." de.
Trip atıp tümden bitirme ihtimali de var ama.

Aslında bu da onu incitecektir, en mantıklısı "bir sınava veya herhangi bir alana odaklanmak istiyorum, alınma ama sık görüşemeyeceğiz" demesi.

Sorunu çözmek değil arkadaşlık ilişkimi bitirmek istiyorum aslında (*  ̄︿ ̄)

Sen çoktan bitirmişsin ve maalesef bu durumda vefalı da değilsin. Ara verince de istediğin süre boyunca görüşmezdin ama sen direkt bitirmek ve karşındakini silmek istiyorsun, üstelik nedensizce. Kusura bakma arkadaşım ama biraz bencilce davranıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı