Kavgada polis çağırılmasına rağmen yine de dövmeye çalışırlar mı?

Muhammed14

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar mesela ben bir olaya karışsam kavga çıksa adamlar toplanıp beni döveceklerse falan ben polis çağırsam, adamlar tekrar toplanıp beni döverler mi?

Not: Kavga olayı falan yok hayatımda hiç kavga etmedim nasıl edilir bilmiyorum başıma böyle bir olay gelse ne yaşanır merak ettim.

Kavgaya merakınız yoksa başınıza böyle bir şey gelmez. Böyle bir şey olursa tekrar toplanıp döverler. Belki de dövmezler, o anki ruh hallerine bağlı. Ama o kadar kişi toplanıyorsa dövmeden gitmezler. En iyisi siz beladan uzak durup derslerinizle ilgilenin.

Arkadaşlar mesela ben bir olaya karışsam kavga çıksa adamlar toplanıp beni döveceklerse falan ben polis çağırsam, adamlar tekrar toplanıp beni döverler mi?

Not: Kavga olayı falan yok hayatımda hiç kavga etmedim nasıl edilir bilmiyorum başıma böyle bir olay gelse ne yaşanır merak ettim.
Polis çağırırsın, bıçak sopa falan taşıyorlarsa polis karakola götürür o bıçak, sopa gibi silahlar getiren kişiler ifade verir onun dışında bir şey olmaz kavgada yaralanma falan yoksa. Yani karşındakiler ceza almaz. Polis hatta belki karakola falan da götürmekle uğraşmaz ve tarafları ayırır sonra gider. Liseliler arasında olabiliyor böyle olaylar, uğraşmıyorlar çoluk çocuk olduğu için.

Döverler, sonra polis üstüne yine döver.

@Muhammed14 polisler gelene kadar isterlerse seni dövebilir, taciz edebilir, daha kötüsü öldürebilir. Polis çağırana kadar ortamdan hızlıca uzaklaşmanız daha mantıklı olacaktır. Eğer öyle bir olayda kişilerin sizi arayacağını düşünüyorsanız emniyete gidip durumu anlatabilirsiniz. Tavsiye olarak dayak yiyeceğiniz hissediyorsanız bulaşmayın, kral sensin ayağı yapıp uzaklaşın garip bir olay var. Bu tarz dengesiz, artist kişilere cevap verip, kavga etseniz bu dengesiz olarak tabir ettiğimiz kimyası bozuk kişiler adamdan sayıldığı için bu kişileri dövünce ceza bile alabilirsiniz. Bu nedenle her zaman dikkatli olmakta fayda var.

@Muhammed14 polisler gelene kadar isterlerse seni dövebilir, taciz edebilir, daha kötüsü öldürebilir. Polis çağırana kadar ortamdan hızlıca uzaklaşmanız daha mantıklı olacaktır. Eğer öyle bir olayda kişilerin sizi arayacağını düşünüyorsanız emniyete gidip durumu anlatabilirsiniz. Tavsiye olarak dayak yiyeceğiniz hissediyorsanız bulaşmayın, kral sensin ayağı yapıp uzaklaşın garip bir olay var. Bu tarz dengesiz, artist kişilere cevap verip, kavga etseniz bu dengesiz olarak tabir ettiğimiz kimyası bozuk kişiler adamdan sayıldığı için bu kişileri dövünce ceza bile alabilirsiniz. Bu nedenle her zaman dikkatli olmakta fayda var.
Hocam emniyetin umrunda olmuyor. Bu tarz bir olay başıma gelmişti, polis geldiği zaman direkt tarafları ayırıyor ve eğer taraflardan biri şikayetçi olmayacaksa geri gidiyorlar. Ancak örnek veriyorum ciddi bir yaralanma var, (bıçaklanma, bayılma..) böyle durumlarda ambulans çağırılır oradan iş uzar fakat bu bahsettiğim durumlar yoksa polis tarafları ayırıp gider. Eğer şikayetçi olmak isteyen bir taraf varsa o şikayetçi olmak isteyen kişiler karakola götürülür ifade verirler ve şikayetçi olurlar.
@Muhammed14 polisler gelene kadar isterlerse seni dövebilir, taciz edebilir, daha kötüsü öldürebilir. Polis çağırana kadar ortamdan hızlıca uzaklaşmanız daha mantıklı olacaktır. Eğer öyle bir olayda kişilerin sizi arayacağını düşünüyorsanız emniyete gidip durumu anlatabilirsiniz.
Bu durum da onların umrunda olmaz. Zaten emniyet en fazla ne yapabilir ki başına polis dikecek hali yok. Sana dayak atacak kişilerin ismini versen elinde düzgün bir kanıt olmadıktan sonra polislerin gidip bu kişiler hakkında işlem başlatmasına yetkileri yok.

@Sammy Winchester biliyorum ama ciddi kavga da bir burun, kol, bacak kırılması veya kafa yarılması olabiliyor. İnsanlık hali birini döveyim derken diğerini istiyorsunuz kafası kaldırıma veya taşa çarpıyor hadi adam yaralamadan uğraş dur. Bir ton dert olduğu için ve tecrübeli bir kişi değilseniz verdiğiniz karşılık orantısız olacaktır. Ve durduk yere canınız sıkılabiliyor. Tedbirli olup, bulaşmamak daha mantıklı olduğu için kardeşimize tavsiye de bulunmak istedim.

Geri
Yukarı