Kavgada karşılık verememek

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 659

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhaba. 16 yaşındayım. 1.80 boyundayım. 98 kiloyum. Karşıdan bakınca vurdu mu devirecek adam diye gözükülüyorum biraz ama nedense kavgaya girdiğim zaman karşılık veremiyorum. Bu da beni güçsüz gösteriyor. Evde sinirlendiğim zaman bir yere vurduğumda direkt kırılıyor. Kapı, gardırop vs. bacak kadar çocuk bana demediğini bırakmıyor. Vuramadığım için, karşılık vermediğim için, duymazdan geldiğim için güçsüz biriymiş gibi gözüküyorum. Vurabilirim bende o potansiyel var biraz ama gösteremiyorum. Sizce neden?

Merhaba. 16 yaşındayım. 1.80 boyundayım. 98 kiloyum. Karşıdan bakınca vurdu mu devirecek adam diye gözükülüyorum biraz ama nedense kavgaya girdiğim zaman karşılık veremiyorum. Bu da beni güçsüz gösteriyor. Evde sinirlendiğim zaman bir yere vurduğumda direkt kırılıyor. Kapı, gardırop vs. bacak kadar çocuk bana demediğini bırakmıyor. Vuramadığım için, karşılık vermediğim için, duymazdan geldiğim için güçsüz biriymiş gibi gözüküyorum. Vurabilirim bende o potansiyel var biraz ama gösteremiyorum. Sizce neden?
Kavga etmek maharet değil ki zaten? Sen aslında böyle yaparak olgunluk göstermiş oluyorsun. Boşver böyle ol hep.

Böyle olunca da salak gibi kalıyorum. Benim dediğim başkaları için değil, bana laf söyleyen çocuklar için mesela. Yani saygıyı öğrensinler işte. Onun için.
Benden duymuş olma ama bir kere karşıdakini rezil edince tekrar laf etmeye cesaret bulamıyorlar.

Böyle devam et. Kavgaya girme kimseyle. İyi bir şey değil çünkü. Adrenalin depolayıp sinirleriniz tetiklenirse zaten çocuğu o sinirle beraber yok edersiniz. Ama haksız olursunuz. Şikayet edebilirsiniz en kolay olarak bir daha etmemiş olursunuz. Vurup vurmamak sizin elinizde vurmazsanız haklı çıkarsınız. Vurursanız bir yalan uydurur adam tersine çevirir.

Kimse sana vurmadan kavgaya girişme. Laf atanlara da hiç dönüp bakma duymazlıktan gel. İt gibi susacaklar eninde sonunda. Bana güven.

Geri
Yukarı