Kavgada karşılık verememek

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 655
Kavga etmek maharet değil ki zaten? Sen aslında böyle yaparak olgunluk göstermiş oluyorsun. Boşver böyle ol hep.
haklısın ama olgunluk göstermek biryere kadar devam eder adam zorunda kalır anası bacısı yanındayken birisi laf atar napıcak bu çocuk eli armut mu toplayacak günümüzde çok örneği var anasına bacısına laf atıyor hele mülteciler, kafası güzel olanlar vs. olgunluk biryere kadar dediğim gibi babası yanlarında değilken çocuk anasını bacısını koruyamayacaksa bu olgunluk olmaz malesef

Tamam bir tane tokat atsan zaten dünyası şaşar. Eğer dediğin gibi küçük bir çocuksa her türlü halledersin. Ama neden o seviyeye düştün ve öyle bir çocukla aynı ortama düştün anlamadım. Birazcık sende de kabahat var bence.

Tamam dediğin gibiyse bir tane tokat bile onu kendine getirir.
Dershanenin suçu. Önüne her geleni alıyor. Ben ne yapabilirim ?

Kaldırıp yere vur ya da duvara çarp. Bu şekilde doğrudan vurmana gerek kalmayacaktır. 👍
İteklesem yere düşse olur mu ? Başıma kalmasında.

Hocam anlamıyorsunuz galiba. Nasıl gücümü gösterebilirim diye sordum. Çocuk 4’te 1’im kadar. Elimle itiyorum, dengesini kaybedip düşüyor. Ama laf söylediğinde saygısızlığın kötü birşey olduğunu gösterip vurmak istiyorum. Vurma da hafif vurma. Maksat canı acısın biraz, saygısızlığın kötü birşey olduğunu öğrensin.

Tamam da muhattap olmuyorum zaten. Çok saygısızca konuşuyor. Ama buna dur demek zorundayım. Yarın birgün başkasından dayak yiyecek.
Hocam çocuğu çenesinden tutup havaya kaldırıp yere fırlatın gitsin, ozaman gücünüzü göstermiş olursunuz.

Hocam anlamıyorsunuz galiba. Nasıl gücümü gösterebilirim diye sordum. Çocuk 4’te 1’im kadar. Elimle itiyorum, dengesini kaybedip düşüyor. Ama laf söylediğinde saygısızlığın kötü birşey olduğunu gösterip vurmak istiyorum. Vurma da hafif vurma. Maksat canı acısın biraz, saygısızlığın kötü birşey olduğunu öğrensin.

Tamam da muhattap olmuyorum zaten. Çok saygısızca konuşuyor. Ama buna dur demek zorundayım. Yarın birgün başkasından dayak yiyecek.
12 yaşındaki velete güç gösterisi göstereceksen yazık sana.

İteklesem yere düşse olur mu ? Başıma kalmasında.

Olur tabii ki, vücudunu ve cüsseni kullan. Bazı kişiler direkt vurmaktan çekinirler ya da elleri titrer.

Sen de güreşçi gibi kafakola alabilirsin, yere devirip üzerine kapaklanabilirsin, ittirebilirsin. Bunlar senin cüssende yapacağın en etkili ve karşıdakini sindirecek şeylerdir.

Sen şaka mısın? 16 yaşındayım diyip 12 yaşındaki velete nasıl gücümü gösterebilirim diyorsun. Hadi şimdi sinirlenip bir yere daha yumruk at. Sonuçta güç gösterisi. Bi tane itip uyarsan iş biter.
Ne dediklerini bilseniz ? Aylardır zaten birşey demedim susuyorum. Ama herkesin bir sınırı var. Benim de o sınırım aşılırsa diye korkuyorum. Çünkü bende öfke kontrol problemi var. Öncesinden halletmek istiyorum. Çocuğu olabildiğince hafif şekilde uyarmak istiyorum.

Geri
Yukarı