Kayıt defteri onarıcı, temizleyici program önerisi

Bununla kayıt defterini düzenleyebilirsiniz.

1614971357258.png

Neden dostum bilinen bir program olduğu için kullanıyorum kronik sorunları mı var?

Hem kayıt defterini bozabiliyor hem de Avast yüklüyor kayıt defterlerine elle bakarsanız avastadsdk diye bir şey olduğunu görürsünüz.
Maalesef 8.1 kullanıyorum.

temp,%temp%,recent, prefetch(prefetch klasöründe readyboot ve layout.ini dosyaları hariç hepsi) buradaki dosyaları silin.
Arama yerine disk temizleme yazın oradan da silin.
Kayıt defteri düzenlemek de kolay Windows tuşu+r yapıp regedit yazıp entera basıyorsunuz sonra hkey current user klasörünü genişletiyorsunuz sonra software klasörünü oradan sildiğiniz uygulamaların kalıntılarını silin burada genelde yayımcıları yazar örneğin Rufus için akeo consulting gibi oradan sildikten sonra hkey local machine klasörünü genişletin sonra software klasörünü genişletin orada da aynı şeyi yapın.

Son düzenleme:
Bununla kayıt defterini düzenleyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 908312

Hem kayıt defterini bozabiliyor hem de Avast yüklüyor kayıt defterlerine elle bakarsanız avastadsdk diye bir şey olduğunu görürsünüz.

Temp,%temp%,recent, prefetch(prefetch klasöründe readyboot ve layout. İni dosyaları hariç hepsi) buradaki dosyaları silin.
Arama yerine disk temizleme yazın oradan da silin.
Kayıt defteri düzenlemek de kolay Windows tuşu+r yapıp regedit yazıp entera basıyorsunuz sonra hkey current user klasörünü genişletiyorsunuz sonra software klasörünü oradan sildiğiniz uygulamaların kalıntılarını silin burada genelde yayımcıları yazar örneğin Rufus için akeo consulting gibi oradan sildikten sonra hkey local machine klasörünü genişletin sonra software klasörünü genişletin orada da aynı şeyi yapın.

Evet gerçekten baktığımda 'avastadsdk' diye bir şey ile karşılaştım. Bundan sonra el ile temizleme yaparım sanırım dediğiniz gibi en güvenlisi bu teşekkürler yorumunuz için.

Disk temizleme ve kayıt defteri için Wise yazılımlarını öneririm.
Wise Disk Cleaner disk birleştirme ve gelişmiş temizleme ayarını kullanmayın. Wise Registry Cleaner ise kayıt defteri birleştirme ve Sadece güvenli hariç seçenekler ile taramayın. Resimlerde çarpı ile işaretlediğimi ayarları kısacası kullanmayın.

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Temizlik yaparken Çerezlere dikkat edin. Kullandığınız tarayıcıdaki oturumların kapanmaması için Çerezler seçeneğinden devre dışı bırakın. Disk birleştirmeyi ise sistemde sorunlar açtığından önermiyorum. Windows'un kendi sunduğu disk birleştirme yazılımı zaten haftalık birleştirme yapıyor.

Screenshot_3.png

Ayrıca ayarlardan şunları uygulayın.

Screenshot_6.png

Screenshot_7.png

Screenshot_4.png

Ben kayıt defteri ve disk temizleme için geri yükleme oluşturmuyorum. Hatta geri yükleme olayını hiç kullanmıyorum. Bilgisiz olduğum zamanlarda Kayıt defterini yedekleyip, bir sorun yaşadıktan sonra tekrar yüklemiştim. Sistem temiz kurulum atılmadan kurtulamayacak hale gelmişti. Bu yüzden kayıt defteri temizliği için ''Sadece güvenli'' dışındaki ayarları kullanmanı tavsiye etmiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı