Kayıt defteri temizliği için program önerisi

Ahmetpvp

Decapat
Kayıt defteri temizliği için 3 program buldum, hangisini önerirsiniz?
1-CCleaner

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2-wise registry cleaner.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

3-registry repair.

Son düzenleyen: Moderatör:
Araştırdığımda bazıları kayıt defteri temizleme çok işe yaramıyor falan demişti, bazıları kullanın işe yarıyor falan dedi biraz kararsızım. Daha önce hiç kayıt defteri temizliği yaptınız mı? Yaptıysanız işe yaradı mı?

6 yıldır kullanıyorum dedim ya yapmaz olur muyum? Tabii ki çok yaptım hem de. Kayıt defterini şöyle açıklıyayım; sürekli program yüklemek, oyun yüklemek ve silmek, ayarlarda yapılan değişiklikler hepsi kayıt defteri üzerinde kalır ve bu zamanla kayıt defterini şişirir. Bu da PC de sorunların çıkmasında sebep olur. Tavsiyem, ayda bir kayıt defteri taraması yapıp, netten hangi hataların silinmesi gerektiğinin tespitini yapıp, ona göre temizlik yapmanızdır.

6 yıldır CCleaner kullanıyorum gayet yeterlidir.
Avast-AVG-CCleaner aynı şirketin yani sadece Avast ve AVG'nin kalitesinden ve karşılaştığı durumlardan bile CCleaner'in kullanılmaması gerektiğini anlıyoruz.

NOT:Hiçbir temizlik programına gerek yok ''Bence''

CCleaner derdim ama artık bu yazılım hakkında şüphelerim var. Sosyal de CCleaner'ın satın alınmasından sonra kullanılmaması gerektiğini savunanlar vardı, CCleaner hakkında bir aralar güvenlik açığı olduğu haberleri de gündem olmuştu.

Alternatif olarak wisecleaner kullanılabilir sanırım.

Ekleme: Ayrıca firmanın zamanında bazı sürümleri için şöyle bir açıklaması varmış, v5.33.6162 versiyon numaralı kullanıcıların v5.34'e geçmeleri tavsiye ediliyor.

"This compromise only affected customers with the 32 Bit version of the v5.33.6162 of CCleaner and the v1.07.3191 of CCleaner Cloud. No other Piriform or CCleaner products were affected. We encourage all users of the 32 Bit version of CCleaner v5.33.6162 to download v5.34 here: Download. We apologize and are taking extra measures to ensure this does not happen again."

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı