Kedi 2. kattan düştü

Olay 22 sularında oldu.
Yaklaşık 1 saat önce normalde balkonlara alışık olan kedim rüzgarında etkisi olacak ki burada lodos var.
Düşmüş.
Kedim 13 aylık daha önce hiç düşmedi.
Bir buçuk saat aradık Allah'tan site apartman duvarlarla çevrili. Her yer dışarıya çıkamamış sonunda bulduk. Çalıların içine gömülmüş halde gözle görülebilir herhangi bir yarası yoktu.
Ayaklarında kırık çıkık olacağını sanmıyorum. Topallamıyor yaş mamasını verdiğim an 1 paket yedi suyunu içti. Ama burnunda kan fark ettim. Kurumuş kan. Biz ararken kanamış galiba bu normal midir?
Şu an aktif olarak kanaması yok ve şu an yatağımda kendini yalıyor. Temizliyor. Hareketleri normal. Yapmam gereken bir şey var mı* evde acil ilk yardım çantam mevcut. Gazlı bez vs. silmeli miyim bir şey olur mu kediye?
Hocam kedileri balkonda tutmak genellikle fazla güvenli değil bizimde evde van kedimiz var ancak balkona çıkmasına izin vermiyoruz balkonu çok sevse bile bir keresinde balkonun demirinin üstüne çıkmış kimse görmemiş görmesem 5. Kattan düşüyordu genelde balkonda tutmak her ihtimale karşı doğru değil bana göre dört ayağının üstüne düştüyse birşey olmaz burnunu düşmenin etkisiyle vurmuş olabilir burnundaki kanı temizleyip sabaha karşı veterinere baktırmanı öneririm.

Çimenlik alana düştü 2.kat yani 10 metredir yerden yukarısı her katın 4 metre olduğunu varsaysak 2 metrede fazlalık eklesen çevremde hiç veteriner yok aracımda yok kendi veterinimize ulaşmaya çabalayacağım şimdi
Ikinci kat için iç kanama olacağını sanmıyorum, bir de toprak alana düşmüş. Endişelenmeyin ama her ihtimale karşı da gözlemleyin. Iyi düşünün, iyi olsun yavrucak.

Hocam kedileri balkonda tutmak genellikle fazla güvenli değil bizimde evde van kedimiz var ancak balkona çıkmasına izin vermiyoruz balkonu çok sevse bile bir keresinde balkonun demirinin üstüne çıkmış kimse görmemiş görmesem 5. Kattan düşüyordu genelde balkonda tutmak her ihtimale karşı doğru değil bana göre dört ayağının üstüne düştüyse birşey olmaz burnunu düşmenin etkisiyle vurmuş olabilir burnundaki kanı temizleyip sabaha karşı veterinere baktırmanı öneririm.
Evet doğrudur ben hayatımda onlarca kedi baktım hepsi balkona alışıktı pencereden insanları seyrederlerdi bu kedimde öyleydi balkona çıkar yazın oturur falandı kendi halinde ilk kez hayatımda başıma geldi lodosun etkisiyle olacağını sanıyorum çünkü çok rüzgar var ani tepiyor balkonun kenarında otururken dengesini kaybetmiş olacak ki düşmüş

Şu an bir şeyi yok en sevdiği oyuncuğuyla oynuyor şu an kendi kendine

T
Ikinci kat için iç kanama olacağını sanmıyorum, bir de toprak alana düşmüş. Endişelenmeyin ama her ihtimale karşı da gözlemleyin. Iyi düşünün, iyi olsun yavrucak.
Teşekkür ediyorum cevaplarınız için bende öyle sanıyorum iç kanama yaşayan bir kedi görmüştüm halamın kedisiydi o çok daha farklıydı uyku hali falan vardı hareket edemiyordu yemiyordu benim ki şu an öyle değil inşallah bir şey olmaz oyun oynuyor şu an kendi kendine sanki bir şey olmamış gibi

Evet doğrudur ben hayatımda onlarca kedi baktım hepsi balkona alışıktı pencereden insanları seyrederlerdi bu kedimde öyleydi balkona çıkar yazın oturur falandı kendi halinde ilk kez hayatımda başıma geldi lodosun etkisiyle olacağını sanıyorum çünkü çok rüzgar var ani tepiyor balkonun kenarında otururken dengesini kaybetmiş olacak ki düşmüş

Şu an bir şeyi yok en sevdiği oyuncuğuyla oynuyor şu an kendi kendine
yinede sabah bir röntgen çektirin belki bir yerinde çatlak vb vardır yada düştüğü yerde taş vardır ne olur ne olmaz yatarken içim rahat etmez yoksa benim 😅

Geçmiş olsun. Ben de köy yerinde yaşıyorum ve 7 tane kedim var, hepsine evde bakmak mümkün olmadığı için de bu tarz yaralanmalar sık sık olabiliyor ve aynı zamanda sayılarından ötürü hepsiyle ileri derecede ilgilenmek mümkün de olamayabiliyor. Senin kedinin ciddi bir durumu olduğunu zannetmiyorum ama ortada bir can söz konusu, imkanın varsa veterinere götürüp emin olmak en doğrusu olur.

Aynısı amcamın kedisine olmuştu, arabanın altından çıktı.
Burnunda kurumuş kan vardı, veterinerde bir şey olmadığı anlaşıldı.
Tabi ki götürmek en iyisi olur, aksi durumda vicdan azabı çekeceğiniz sonuçlar oluşabilir.

GÜNCELLEME;

Kedimin burnu kanamıyormuş üst dudak ile burun arasında ki yer kanıyor orası çizilmiş büyük ihtimal düştüğünde çimenlerde taş falan varsa o olmuş olabilir veya çalılık içindeydi çalılar kesmiş olabiliyor bilmiyorum ama burun değilmiş

Yeni konular

Geri
Yukarı