Kedi 2. kattan düştü

Kediler alçak katlardan düşünce dengelerini ayarlayacak zaman bulamayıp 4 ayak üstüne düşemiyorlarmış, ancak aksine daha yüksekten düşünce 4 ayak üstüne düşerlermiş. Bu bir araştırma sonucuydu hatırladığım kadarıyla. Doğru mudur acaba?

GÜNCELLEME;

Kedimin burnu kanamıyormuş üst dudak ile burun arasında ki yer kanıyor orası çizilmiş büyük ihtimal düştüğünde çimenlerde taş falan varsa o olmuş olabilir veya çalılık içindeydi çalılar kesmiş olabiliyor bilmiyorum ama burun değilmiş
Hocam burundan kan gelmede çok tehlikeli birşey aslında düşününce belki akciğerine veya nefes borusuna darbe geldiği için burnundan kan gelmiş olabilirdi ama iyiki burnundan kan gelmemiş

Kediler alçak katlardan düşünce dengelerini ayarlayacak zaman bulamayıp 4 ayak üstüne düşemiyorlarmış, ancak aksine daha yüksekten düşünce 4 ayak üstüne düşerlermiş. Bu bir araştırma sonucuydu hatırladığım kadarıyla. Doğru mudur acaba?
Yok öyle değil bence hocam. Arada 20 santim olsa bile 4 ayağa düşüyorlar. Bu gizemi yeni öğrendiğimde kedimde çok denemiştim ben 😂

Olay 22 sularında oldu.
Yaklaşık 1 saat önce normalde balkonlara alışık olan kedim rüzgarında etkisi olacak ki burada lodos var.
Düşmüş.
Kedim 13 aylık daha önce hiç düşmedi.
Bir buçuk saat aradık Allah'tan site apartman duvarlarla çevrili. Her yer dışarıya çıkamamış sonunda bulduk. Çalıların içine gömülmüş halde gözle görülebilir herhangi bir yarası yoktu.
Ayaklarında kırık çıkık olacağını sanmıyorum. Topallamıyor yaş mamasını verdiğim an 1 paket yedi suyunu içti. Ama burnunda kan fark ettim. Kurumuş kan. Biz ararken kanamış galiba bu normal midir?
Şu an aktif olarak kanaması yok ve şu an yatağımda kendini yalıyor. Temizliyor. Hareketleri normal. Yapmam gereken bir şey var mı* evde acil ilk yardım çantam mevcut. Gazlı bez vs. silmeli miyim bir şey olur mu kediye?

Mutlaka veterinere götürün hocam.

Geçmiş olsun benimki 6. kattan düşmüştü 1 ayda anca toparladı. Sizin kediniz iyi durumda gibi ama yine de mutlaka bir veterinere götürün. Çene bölgesinde kırık yoksa ve iç kanama yoksa büyük bir sorun yok demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı