Kedi ısırsa kuduz olma ihtimali

Beni de tırmalamıştı o da benim kedim yani sonradan benim kedim oldu bir şey olmadı ama belirtileri gösterirse kuduz aşısı olun.

Ben hiçbir belirti görmedim zaten hayvanda bayağı temizdi hasta gibi durmuyordu koşuyordu bayağı her yere ama tabii 11. gün yaşamıyorsa gidicem.

Yaptığın büyük bir hata. Bir şey olsaydı eğer bunu düşündün mü? Her ne olursa olsun en yakın hastane veya sağlık ocağına gidip durumu anlatmalıydın. Şu an bile hastaneye gitmenizde fayda var.

Allah yardım etsin kuduzu kolaya almayın.

Evet zaten ölümle sonuçlanma ihtimali vardır diye buraya yazdım ama Allah'a şükür hiçbir belirtim yok zaten eğer o kedide ölmez ise kuduz değildir.

Geçtiğimiz yılın Şubat ayında kedi severken benim de elimi tırmıklamıştı. Acile gittim. Bir doz orada, diğer üç dozu daha sonra olmak üzere toplam dört doz kuduz aşısı oldum. Daha önce tetanoz aşısı olduğum için onu gerek görmediler. Orada sordular zaten.

Ben hastaneye bir saat içinde gitmiştim. Senin bu kadar süre beklemiş olman inanılmaz.

Geçtiğimiz yılın şubat ayında kedi severken benim de elimi tırmıklamıştı. Acile gittim. Bir doz orada, diğer üç dozu daha sonra olmak üzere toplam dört doz kuduz aşısı oldum. Daha önce tetanoz aşısı olduğum için onu gerek görmediler. Orada sordular zaten.

Ben hastaneye bir saat içinde gitmiştim. Senin bu kadar süre beklemiş olman inanılmaz.

Zaten bayağı bir araştırma yaptım kuduz kedilerin nasıl belirtileri olduğuna nasıl göründüklerine ve hiçbiri bu kediye uymuyordu önemli olarak göz kızarması kedide o tür belirtiler olsaydı zaten çoktan 2. gün hastaneye gitmiştim. He bir de coronodan da çekindim hastaneye gitmeye ama belirtiler olsaydı hemen giderdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı