Kedi sahiplendikten sonra ne yapılmalı?

Oyun oynamayı seviyorsa oyuncak alın birkaç tane. Benim kedim çok oyuncu mesela ama evde kimse yoksa kendi başına bir şeyler yapmayı pek sevmiyor. Sabahtan akşama kadar uyuyor, eve geldiğimizde ayaklanıyor başlıyor evin içinde kudurmaya. Mamasını, suyunu eksik etmeyin yeterli.
Sürekli taramam gerekiyormuş galiba? Bu kedinin tüyleri biraz uzun olduğu için bakım istiyor. Eldiven şeklinde giyilip tarakla mı taramalıyım? Yoksa normal bir tarağı mı var bunun?

Kumunu sürekli temiz tut, severken çok fazla abartmadan sev, daha küçük olduğu için illa ki oyun oynamak isteyecektir. Bu yüzden lazer, küçük top gibi oyuncaklar alabilirsin bide kulaklık kablosu, ip gibi şeyleri kovalamayı çok seviyolar.

Kumunu sürekli temiz tut, severken çok fazla abartmadan sev, daha küçük olduğu için illa ki oyun oynamak isteyecektir. Bu yüzden lazer, küçük top gibi oyuncaklar alabilirsin bide kulaklık kablosu, ip gibi şeyleri kovalamayı çok seviyolar.
Şuan evin maskotu olduğu için çokça seviliyor. Boş bırakmıyoruz diyebilirim. Araştırdım cinsi gereği bazen kendini sevdiriyor istemediğinde de kaçıp saklanıyormuş. Kedim de şuan tam olarak bunu yapıyor. Bu arada bazen bize tısladığı da oluyor. Henüz 2 gündür evde olduğundan olabilir mi?

Şuan evin maskotu olduğu için çokça seviliyor. Boş bırakmıyoruz diyebilirim. Araştırdım cinsi gereği bazen kendini sevdiriyor istemediğinde de kaçıp saklanıyormuş. Kedim de şuan tam olarak bunu yapıyor. Bu arada bazen bize tısladığı da oluyor. Henüz 2 gündür evde olduğundan olabilir mi?
Elbette hocam, henüz yabancılık çekiyordur.

Aşı kısmının tamamı bana ne kadara mal olur sizce? Eve aldım fakat bir kere yıkamadım zaten kedilerin kendisini temizlemesi gerekiyor bunu da biliyorum. Ben bu kediyi bir kere kaşınırken görmedim sadece kendini yalıyor.
Ben de 2-3 ay önce sahiplendim. İç-dış parazit 150 TL, 2 Karma aşısı 1100 TL, Kuduz aşısı ve çip taktırmak tarım ve orman bakanlığında tam hatırlamıyorum ama 150-300 arasıydı, kanser ve mantar aşısı da 1500 TL onu sıkıntı çıkmayacağını düşündüğüm için yaptırtmadım da 1-2 aya yaptırtmayı düşünüyorum. Cana geleceğine mala gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı