Kedi sahiplenme ve bakım nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan Sanemi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 602
N and D denedim acana denemedim ama kalitesiz olduğunu ilk defa sizden duyuyorum hangi bilgiye dayanarak söylüyorsunuz merak ettim.
Tabii açıklarım.Royal canin kitten ürününün içeriğinden bahsedelim.
Kurutulmuş kümes hayvanları proteini, pirinç, mısır unu, buğday unu, mısır gluteni, pancar küspesi gibi gibi.Bu içeriği paketinden okuyorum çünkü farklılık olsun diye acemilik yapıp kedimin yavrularına almıştım.Paket hâla dolu sokak kedilerine vericem.Öncelikle söylemek isterim ki mama da ET yok.Kurutulmuş kümes hayvanı proteini nedir ya.Mısır gluteni herhangi bir canlı için faydalı olabilir mi sizce?Bu ürünler tamamen mamada dolgu olması için koyuluyor.

Aşşağıda da fotosunu çektiğim N&D marka yetişkin kedi mamasının içeriğini ekleyeceğim.İçerkte görüldüğü gibi %42 ET ve meyveler vb. bulunuyor. Evdeki mamanızı benin attığım içerik ile karşılaştırın lütfen.Bu hayvanlar otçul değil.Et yemek protein almak zorundalar.Mısır unu, buğday unu gibi fasfataları insanlar bile yememeli.
Lütfen aldığımız ürünün içeriğine bakalım.Belki sizin ürününüzün içeriği farklıdır ancak kaliteli bir marka hiç bir mamasında bu maddeleri kullanmamalı.Hele YAVRU KEDİ mamasında asla.

Cevabınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 58906f4e-c179-4fb2-b8e8-837520f44570.jpeg
    58906f4e-c179-4fb2-b8e8-837520f44570.jpeg
    442,7 KB · Görüntüleme: 16
Kedi için alman gereken malzemeler;
Kedi maması.
Kedi kumu.
Kedi tuvaleti ve küreği.

Aşıları;
Gençlik aşısı.
Kuduz aşısı.
Karma aşısı.
İç & dış parazit

Ucuza aşı yaptırma işini bilmiyorum ancak yaptırmanız gereken aşılar bunlar. Aşılar iç dış parazit hariç pahalı diyebilirim. Veterinere göre karma ve gençlik aşısı yaptırılmayabilir. Gençlik aşısına genelde yavru iken yapılıyor belki hastalık için yaşı geçmiştir bilemiyorum.

Mamayı da kiloluk 5-10 kilo falan internetten alırsanız daha ucuza gelir. Ben n&d kullanıyorum.
Ders çalışmanıza engel olmaz. Kedi bu sonuçta köpek gibi dışarıya tuvalete çıkarmak gerekmiyor. :D
Bizimki dışarıya alıştığı için tuvaleti için dışarı çıkmak istiyor. Poşet atıyoruz alıp geri getiriyor başında bekliyor atalım diye. Kendini köpek sanıyor herhalde.

Tabii açıklarım.Royal canin kitten ürününün içeriğinden bahsedelim.
Kurutulmuş kümes hayvanları proteini, pirinç, mısır unu, buğday unu, mısır gluteni, pancar küspesi gibi gibi.Bu içeriği paketinden okuyorum çünkü farklılık olsun diye acemilik yapıp kedimin yavrularına almıştım.Paket hâla dolu sokak kedilerine vericem.Öncelikle söylemek isterim ki mama da ET yok.Kurutulmuş kümes hayvanı proteini nedir ya.Mısır gluteni herhangi bir canlı için faydalı olabilir mi sizce?Bu ürünler tamamen mamada dolgu olması için koyuluyor.

Aşşağıda da fotosunu çektiğim N&D marka yetişkin kedi mamasının içeriğini ekleyeceğim.İçerkte görüldüğü gibi %42 ET ve meyveler vb. bulunuyor. Evdeki mamanızı benin attığım içerik ile karşılaştırın lütfen.Bu hayvanlar otçul değil.Et yemek protein almak zorundalar.Mısır unu, buğday unu gibi fasfataları insanlar bile yememeli.
Lütfen aldığımız ürünün içeriğine bakalım.Belki sizin ürününüzün içeriği farklıdır ancak kaliteli bir marka hiç bir mamasında bu maddeleri kullanmamalı.Hele YAVRU KEDİ mamasında asla.

Cevabınızı bekliyorum.
Öncelikle ciddiye alıp uzun uzun yazdığınız için teşekkür ederim felicia hakkında düşüncelerinizide merak ediyorum şuan ikiside felicia yiyorlar royal canin mamasıda dediğiniz gibi et veys tavuk yok royal canin almamak hem maddi olarak benim işime gelir hemdr kedilere boşu boşuna kslitesiz mama yedirmemiş olurum

Bir de ben kediye balkonda bakacağım balkonumuzda cam balkon var soğuktan etkilenmez lakin balkonu onun evi gibi yapacağım pencereyi açtığımda atlama durumu olur mu ne yapmam lazım onun için.

Aşıları her senemi yaptırıyotuz sadece 1 defamı nasıl işliyor.
Ve bu kedinin dışarıda 2 3 tane arkadaşı var agaları var onlardan ayrılınca bir şey olur mu?

Hocam kapı pencere açık tutma benim kereta pandemi döneminde 2. kattan düşmüştü dikkat et.

Geri
Yukarı