Kedi sahiplenme ve bakım nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan Sanemi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 604
Öncelikle üniversiteye hszırlanmana vs hiçbir zararı olmaz hatta seni motive eder alman gereken seyler ise bir adet tuvalet, mam kabı eski kaplarda okur durumunuxa göre her turlü kumu alabilirsiniz fakat mam konusu biraz cep yakan bir konu benim evimde 2 tsne var ikidide fsrklı mam yiyor halsiyetsizler :D mama beğenmiyorlar sokak kedileri olmasına rağmen ben birine felicia diğerine royal canin alıyorum piyasadaki en pahalı mamalar maalesef ama yemediler diğerlerini siz deneyin belki yer mamayı 12 kilo alın dah ucuza geliyor aşı olarak ise biz bir petshoptan alıyorum ve kendim buruyorum iğne değil de hap ve boyun damlası bunun dışında kısırlaştırma var belli bir yaďa geldiginde o çok pahslı maalesef 2000 3000 lira yaşını nasıl öğrenrbiliceğini veterinerler biliyor bence 1-2 yaş arasıumarım yardımcı olabilmisimdir.

Bunları duymak beni sevindirdi açıkçası mama konusunda sıkıntı çekmedi ne bulsa yiyor kuru fasulye bile yedi haylaz bir de dişi olduğu için çok sakin galiba asla tırmalama ve ısırma yok.

Anladım teşekkür ederim kediyi ailecek sevdik açıkçası kalabalıkta bir aileyiz.
Mama konusunda şu an pet şhoptan alıyorum mama ve aşırı derecese seviyor ve yiyor
Sanırsam tarım bakanlığı birkaç aşıyı ucuza yapıyormuş.

Tarım bakanlığına kedisini kısırlaştıran arkadaşımın kedisi enfeksiyondan öldü. Aşılar için tercih edilebilir. Tabii her yer aynı değildir.

Merhaba. Kullandığınız mamalar yurt dışından geldiği için pahalı olan içeriği kaliteli olmayan mamalar. Her veteriner ile sponsorlukları var adamların neredeyse. N&d, acana gibi mamaları denediniz mi acaba?

N and D denedim acana denemedim ama kalitesiz olduğunu ilk defa sizden duyuyorum hangi bilgiye dayanarak söylüyorsunuz merak ettim.

Tarım bakanlığına kedisini kısırlaştıran arkadaşımın kedisi enfeksiyondan öldü. Aşılar için tercih edilebilir. Tabii her yer aynı değildir.

Üzüldüm biraz araştırma yapayım o zaman hayvanı tehlikeye sokmayayım.

Bende cok hevesliyim ancak hiç cesaret edip alamadım, özellikle tüğ dökmesi beni endişelendiriyor. Kedileri çok seviyorum.

Evet bende ondan korkuyorum sanırsam haftada veya günde 15 dakika tararsak dökmüyormuş.

Bir de ben kediye balkonda bakacağım balkonumuzda cam balkon var soğuktan etkilenmez lakin balkonu onun evi gibi yapacağım pencereyi açtığımda atlama durumu olur mu ne yapmam lazım onun için.

Kedi ile cocker cinsi köpeğim var köpek (yavru) aşıları pahalı gelebilir sadece.

Aşıları her senemi yaptırıyotuz sadece 1 defamı nasıl işliyor.
Ve bu kedinin dışarıda 2 3 tane arkadaşı var agaları var onlardan ayrılınca bir şey olur mu?

Bir de ben kediye balkonda bakacağım balkonumuzda cam balkon var soğuktan etkilenmez lakin balkonu onun evi gibi yapacağım pencereyi açtığımda atlama durumu olur mu ne yapmam lazım onun için.

Aşıları her senemi yaptırıyotuz sadece 1 defamı nasıl işliyor.
Ve bu kedinin dışarıda 2 3 tane arkadaşı var agaları var onlardan ayrılınca bir şey olur mu?

Evet maalesef atlama durumu olur ben sineklik yaptırmıştım cama atlayamiyordu.

Geri
Yukarı