Kedileri sever misiniz?

Saygı göstermesi de zorunlu değil, ki zorunlu olsa bile; saygısızlık etmemiş. Sadece nefret ettiğini söylemiş.

Hayvan sevmek zorunlu değil ama saygı göstermek ve zarar vermemek lazım. Hem zararsız bir canlıdan neden nefret edersin ki. Bu kişinin iyi yetiştirilmemiş olduğunu gösterir.

Hayvan sevmek zorunlu değil ama saygı göstermek ve zarar vermemek lazım. Hem zararsız bir canlıdan neden nefret edersin ki. Bu kişinin iyi yetiştirilmemiş olduğunu gösterir.
Zarar vermek çok ayrı bir şey. Zaten saygı duymayanlara ben de duymam, ancak kimse herhangi bir şeye veya birine ne sevgi ne de saygı duymak zorunda değil, hakaret/saldırı gibi davranışlardan bahsetmiyorum bunlar herhangi bir cana yapıldığında suçtur ve gereği yapılmalıdır.

Hemen saygısızlığı şiddete bağlamak saçma.

Ancak isteyen herkes istediği şeyi sevip/saygı duyabilir veya duymayabilir, buna karışılmamalıdır. Karışılması zaten insan hakları ihlalidir ve suçtur.

Ek not düşeyim; bu dediklerimi yanlış anlayıp beni hayvan düşmanı falan sanacak okuduğunu anlamayan kişiler olacaktır. Kendim bir kedi sahibiyim ve kendisini herhangi bir insanı sevdiğimden daha çok sevdim, seviyorum. Kendisini 2 aylıkken sokakta bulup sahiplenmiştim 4.5 yıl kadar önce.

Kediler itici bir hayvan birde duygularını hiç belli etmiyorlar sadakatsizler ve nankörler
Ama köpekleri çok severim (süs köpekleri hariç)

Geri
Yukarı