Kedim 3. kattan balkondan düştü

Öyle, öyle. Benim kedi düşse şu anda veterineri evinden aldırırım sonuçta insan başına gelince panikten sağlıklı düşünemiyor. Ne olur ne olmaz tabii ama çok büyük ihtimalle hayati bir iç kanama şu koşullarda pek mümkün değil.

Kedilerin karınları yumuşak, çarpsa bile belli bir hasarı rahat absorbe eder. Ki hem 3. kat olduğu hem de yalnızca yüzünü vurduğu için 4 ayak üzerine düşmüştür. Sanıyorum beton zemine düştü, toprak olsa burnunu kanatmazdı.
Sormayın hocam benim kedi de son 2-3 gündür çok durgundu hep uyuyordu. Meğersem hastaymış, ateşi 40'lara falan çıkmış, enfeksiyonu varmış ama Allah'tan çok ciddi bir şey değilmiş. Dediğiniz gibi veteriner şimdi onu iyileştirmek için 10.000 tl istese de yine verirsin.

Sormayın hocam benim kedi de son 2-3 gündür çok durgundu hep uyuyordu. Meğersem hastaymış, ateşi 40'lara falan çıkmış, enfeksiyonu varmış ama Allah'tan çok ciddi bir şey değilmiş. Dediğiniz gibi veteriner şimdi onu iyileştirmek için 10.000 tl istese de yine verirsin.
Geçmiş olsun hocam.

Çok büyük geçmiş olsun hocam bir dahakine daha dikkatli olun ve diğer arkadaşların dediği gibi acilen veterinere götürün.

Bir kedi balkondan düştüyse aynı balkondan tekrar düşecektir. Ama yarın ama 1 sene sonra. O yüzden gerekli önlemi alın. Sineklikler bu açıdan oldukça işe yarıyor, hem ucuz hem de asıl işlevi olan sinek girmesini de engelliyor.
Sinekliği yırtabiliyorlar veya atlarlarsa sineklikle beraber düşebilirler de. En güzeli, file yapmak. Bizde de file değil de metal çit var balkonda şu yeşil küçük kare şeklinde olanlardan. 7 senedir iş görüyor.

Geri
Yukarı