Kedim 3. kattan balkondan düştü

Tuğra Akın

Decipat
Makaleler
13
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 11400h Rtx 3060 6 Gb laptop
Kedim balkondan, 3. kattan düştü. Yürüyebiliyor, burnu kanıyor ve burnu şişti. Evde tekim, bu saatte veterine götürmem, mümkün değil, uzakta. Ne yapmam gerekiyor? İç kanaması veya burun kırığı olduğunu anlayabilir miyim?
Şu an yatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kedim balkondan, 3. kattan düştü. Yürüyebiliyor, burnu kanıyor ve burnu şişti. Evde tekim, bu saatte veterine götürmem, mümkün değil, uzakta. Ne yapmam gerekiyor? İç kanaması veya burun kırığı olduğunu anlayabilir miyim?
Şu an yatıyor.

Kanaması devam ediyor mu? Muhtemelen uyuyabiliyorsa bir şey yoktur burunları hassas biraz. Kanama varsa üstüne bez tutmaya çalışın burun deliklerini kapatmadan.

Şu an yatıyor.
Hocam bir yerden taksi bulup gitmeniz gerek maalesef. Önemli bir problemi olabilir.

Çok geçmiş olsun hocam. İç kanaması olduğunu düşünmüyorum. Uyuyorsa bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum fakat burunları hassas.

Arkadaşın dediği gibi kanaması varsa burun deliklerini kapatmadan bez tutun.

Ama ne kadar uzak ta olsa açık bir veterinere gitmenizi öneririm.

"153'ü arayarak ücretsiz ambulans hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte, kendi imkanlarıyla evcil hayvanlarını veterinere getiremeyenler ya da sokakta yaralı bir hayvan görenler de aynı numaraya tuşlayarak belediyelerin sunduğu ücretsiz hizmetlerden faydalanabilirler." ~hürriyet gazatesi.

153'ü arayın hocam buradan ne desek doğru olur bilmiyorum.

Kediler yüksekten düşünce ağırlıkları yay gibi baskı kuruyor ve burunları ilk çarpan nokta oluyor eğer mesafe kısa değilse. İç kanama olduğunu düşünmüyorum ama burnuna bakılabilir.

Benim eski kedim de 7. kattan mıcır yığının üzerine düştüğünde ağzını burnunu kanatmıştı, veteriner yalnızca burnu için merhem verdi geçti. Patileri ve yüzü acıdığı için 2 günü yatarak geçirmişti.

Yani hocam bende bir şey olacağını zannetmiyorum fakat veterinere bir baktırmanız en iyisi. Can bu sonuçta paha biçilemez.

Öyle, öyle. Benim kedi düşse şu anda veterineri evinden aldırırım sonuçta insan başına gelince panikten sağlıklı düşünemiyor. Ne olur ne olmaz tabii ama çok büyük ihtimalle hayati bir iç kanama şu koşullarda pek mümkün değil.

Kedilerin karınları yumuşak, çarpsa bile belli bir hasarı rahat absorbe eder. Ki hem 3. kat olduğu hem de yalnızca yüzünü vurduğu için 4 ayak üzerine düşmüştür. Sanıyorum beton zemine düştü, toprak olsa burnunu kanatmazdı.

Geri
Yukarı