Kedim banyodan sonra kusuyor

469895

Decapat
Arkadaşlar, başlıktaki gibi, banyoyu sıcak suyla yaptırıyorum, kuruluyorum, fön makinesiyle sıcak hava üflüyorum. Örtüye sarıyorum, 30 dakika dinleniyor. Sonra bir anda kalkıp kusuyor. Normal mi? Çok endişeleniyorum.

Öncelikle kedini neden yıkıyorsun bu çok zararlı bir şey, yalanıyorlar sürekli, kedi şampuanı kullanmıyorsan insan şampuanı zararlı, hayvan mantık olarak kimyasal yalanıyor. Ben benimkini 5 yıldır falan yıkamadım, tüyü tertemiz. Bir de hayvan bakım merkezlerine hakim birisi olarak, kediler ve köpekler yıkanırken kulakları kapatılırdı gördüğüm kadarıyla, ona dikkat edin bir dahakine.

Ağzına şampuan kaçıyor olma ihtimali var mı? Kafasını şampuanlamayın.
Kedilere özel şampuanlardan alın ve fön makinesi tutmayın bence.
Havluyla iyice kurulayın.

Kediler yıkanmaz bu arada. Evde besliyorsanız yıkamanıza gerek yok.

Ben şimdiye kadar insan şampuanıyla yıkıyordum ve fön makinesi tutuyordum.

Kafasına şampuan sürmüyorum elime su alıp yavaşça temizliyorum.

Temizlememin nedeni de ben zemin katta oturuyorum aile bireylerim sigara içmeye çıkarken balkonun kapısını açıyor kedimde fiuv gidiyor camı açık bırakıyorum geliyor eve geri ama toprakta tepelendiği için bayağı kirli oluyor. 2 günde 1 kaçıyor ve ben hep böyle
temizliğini yapıyordum kendimden tiksindim. Bir daha böyle bir hata yapmayacağım teşekkürler.

Elimden geldiğince kaçmamasını sağlayacağım.
Kedilerinizi şampuan ile yıkamayın. Hatta genel olarak yıkamayın. Kediler kendi kendilerini temizleyebilirler. Kedilerin ciltleri çok incedir ve ph değerleri bozulmaya çok müsaittir.

Öncelikle kedini neden yıkıyorsun bu çok zararlı bir şey, yalanıyorlar sürekli, kedi şampuanı kullanmıyorsan insan şampuanı zararlı, hayvan mantık olarak kimyasal yalanıyor. Ben benimkini 5 yıldır falan yıkamadım, tüyü tertemiz. Bir de hayvan bakım merkezlerine hakim birisi olarak, kediler ve köpekler yıkanırken kulakları kapatılırdı gördüğüm kadarıyla, ona dikkat edin bir dahakine.

Geri
Yukarı