Kedim kabız olabilir mi?

Haciahmetoglu

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, 3-4 gün önce dışarıda yavru kedi buldum. Scotish fold, scotish braight kırması gibi duruyor. 2 gün önce veterinere götürdüm çok küçük olduğu için muayene ya da herhangi bir şey yapamayacağını söyledi ve tahmini 1 aylık olduğunu söyledi. Ben eve aldı alalı dışkılamadı fakat pek çok kez işedi. Sulandırılmış süt ile besliyorum. Kedi 400 gram, dışkılamaması normal mi?

Vallahi bende bilemedim şimdi, suyla karıştırınca süt halini alan mamalardan varya onlardan alın (yeni doğan 1-2 aylık yavrular için) içirdikten sonra, karnına biraz poposuna doğru ılık nemli bezle ya da pamukla masaj yaparsanız sıkıntısı varsa bir nebze de olsa çözmüş olursunuz.
Ayrıca ilk 2 ay kaka yapmayı öğrenemez, annesi de olmadığı için sizin öğretmeniz lazım olmaz ise başka veterinere götürürsünüz yine ha bir de kediyi yıkayayım falan demeyin sakın.
Sizin adınıza çok sevindim umarım bir ömür boyu sağlıklı olarak sizinle yaşar.

Bir de kedinizin iç parazit tedavilerini yaptırın, bir ara lisedeyken beslediğim kedilerden 2'si parazit yüzünden 2 aylıkken öldüler biz yaptıramadık siz yaptırın bakımlarını da ölmesin yavrucak.

Normalde süt ishal yapar ama siz de durum farklı. Başka bir vetenere götürün. Yemek yemekte değil mi?
Henüz 1 aylık. Katı bir şey yiyemeyeceğini düşündüğüm için katı bir şey vermedim. Veteriner ve yavru kedi büyütmekte olan arkadaşımın tavsiyesi üzerine sulandırılmış süt ile besliyorum.

Vallahi bende bilemedim şimdi, suyla karıştırınca süt halini alan mamalardan varya onlardan alın (yeni doğan 1-2 aylık yavrular için) içirdikten sonra, karnına biraz poposuna doğru ılık nemli bezle ya da pamukla masaj yaparsanız sıkıntısı varsa bir nebze de olsa çözmüş olursunuz.
Ayrıca ilk 2 ay kaka yapmayı öğrenemez, annesi de olmadığı için sizin öğretmeniz lazım olmaz ise başka veterinere götürürsünüz yine ha bir de kediyi yıkayayım falan demeyin sakın.
Sizin adınıza çok sevindim umarım bir ömür boyu sağlıklı olarak sizinle yaşar.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, kediyi yıkamadım yıkamayı da uzuunca bir süre düşünmüyorum. Masaj yapmaya başladım umarım faydasını görür yavrucak. Süt tozunu bugün alacağım.

kesinlikle süt ve süt ürünleri vermemelisiniz. Sindirim sistemlerini çökertir. Yavru kedi maması konservelerinden almanız sizin için daha iyi olur. Sulu yapısı az da olsa yavru kedinin su ihtiyacını da karşılayacaktır. Laktozlu ürünler kedi sağlığı için tehlikelidir. Kabızlığı da büyük ihtimal sindirim sorunu yaşamasından kaynaklı.

Benim size önerim N&D veya Acana gibi bir mama almanız(kediniz büyüyünce). Et oranı yüksek bir mama tavsiye ederim. Hala kabız mı?

Benim size önerim N&D veya Acana gibi bir mama almanız(kediniz büyüyünce). Et oranı yüksek bir mama tavsiye ederim. Hala kabız mı?
Değil dostum, çok şükür değil. Royal Canin yavru kedi maması aldım ona alıştırdım, süt vermeyi tamamen kestim. Anne sütü tozu veriyorum haftada 2 gün 2 hafta sonra onu vermeyi de keseceğim.

Seni korkutmak istemem fakat benim de 3 aylık Scottish bir kedim vardı. Bize de bir tanıdık vasıtasıyla gelmişti büyük tuvaletini yapamıyordu. Avcılarda ki İstanbul Tıp Fakültesine götürdük Veteriner kliniğinde röntgen çektiler içi dışkı dolmuştu. Kediyi sütten küçük yaşta kestikleri için kedinin organları gelişmemiş dendi ve Ameliyat olması gerektiği söylendi. Ameliyattan sonra maalesef daha da kötü oldu kanlı dışkı yapmaya başlamıştı ve 1 hafta sonra kedimiz vefat etti. İyi bir veterinere götürmende fayda var dostum. Umarım bir an önce kedin iyileşir.

Seni korkutmak istemem fakat benim de 3 aylık Scottish bir kedim vardı. Bize de bir tanıdık vasıtasıyla gelmişti büyük tuvaletini yapamıyordu. Avcılarda ki İstanbul Tıp Fakültesine götürdük Veteriner kliniğinde röntgen çektiler içi dışkı dolmuştu. Kediyi sütten küçük yaşta kestikleri için kedinin organları gelişmemiş dendi ve Ameliyat olması gerektiği söylendi. Ameliyattan sonra maalesef daha da kötü oldu kanlı dışkı yapmaya başlamıştı ve 1 hafta sonra kedimiz vefat etti. İyi bir veterinere götürmende fayda var dostum. Umarım bir an önce kedin iyileşir.
Şu anlık hiçbir sorun yok kedimde. Aşılarını yaptırmak için 1 kg olmasını bekliyoruz, aşıları da yapılınca içim tamamen rahat edecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı