Kedimi bırakmak istiyorum

Kedi kumu sıkıntı değil. Bize maması lazım.
Mamayı yerel bir yerden soruşturmak gerekiyor.
Yerelden uygun fiyatlı bir yer varmış, yarın gidiyoruz her şey yarın belli olacak fiyat uygunsa bir ömür beraberiz :)
Yarın durumu buraya yazarım

Son düzenleme:
@421440 iyi haber. Mamayı toptan alıp kendileri paketleyerek satan yerlerde çok var fiyatları çok uygun oluyor. İlginç bir şekilde internetteki kedi mama ve kumları mağazalardan daha pahalı. Kazıkçı petshoplar elbet vardır ama kıyı köşedekiler çok iyi fiyatları satıyor toptancılardan alıp.

@421440 iyi haber. Mamayı toptan alıp kendileri paketleyerek satan yerlerde çok var fiyatları çok uygun oluyor. İlginç bir şekilde internetteki kedi mama ve kumları mağazalardan daha pahalı. Kazıkçı petshoplar elbet vardır ama kıyı köşedekiler çok iyi fiyatları satıyor toptancılardan alıp.
Mamayı bulduk. Şuan bizimle beraber olmaya devam edecek.

Dediğim gibi belediyeye gidip sorun bir kısırlaştırma işlemini biz sokakta bakıyoruz diyerek kandırmaya çalışın dayım öyle yapıyordu.

Konuyu ve atılan mesajlari baştan aşağı okudum. Doğrusu, yanlışı diye eleştiride bulunmak istemiyorum. Tavsiyem ivedilikle kedinizi sahiplenebilecek başka birini bulmaya çalışın. Çünkü bugün mama işini çözdünüz ama kedinin masrafı mama ile bitmeyecek. Yarın kedi hastalanabilir ve çok daha ciddi masrafları çıkabilir. 'Ailemde herkes işi bıraktı' gibi bir şey demişsiniz, bundan size ailenizin baktığını anlıyorum. Eğer durum böyleyse kendi kendinize bakamıyorken başka bir canlının sorumluluğunu bir kere daha üstlenmemenizi tavsiye ederim.

Yorumsuz. Böyle bir konuyu okumak bile beni utandırıyor. Bakamayacaksanız, almayın kardeşim. Kendi çizgileri dahilinde ya yaşarlar, ya da ölürler en azından.

Eve yeni bir CAN alıyorsunuz alırken, üstelik bu hayvan muhabbet kuşu gibi yemini ver takılsın gibi bir can da değil... Üvey çocuk gibi bir şey alıyorsunuz, sizinle yaşıyor. Sağlıklı bir kedi 15 yıla kadar sizinle yaşayabiliyor üstelik. 15 yıl ya. Ömrünüzün çeyreği neredeyse.

ASLA ama ASLA sokağa bırakmayın, lütfen. Evde büyümüş bir kedinin sokakta yaşayabilme ihtimali YOK. Alışabilme ihtimali YOK.

Geri
Yukarı