Kekolardan nasıl kurtulurum?

Yapılabilecek en mantıklı hareket uzak durmak gibi duruyor. Laf atarlarsa vs. tepki vermeyin, yolunuza devam edin. Bir sıkıntı yaşanacağını düşündüğünüz an polisi arayın olayın olmasını beklemeden. Yanınızda bıçak taşımak vs. mantıklı bir fikir gibi gelse de dediğiniz gibi çok sakat bir durum. Çünkü bu tiplerin kaybedecek bir şeyi yok, sırf tipini beğenmedi diye birini çevirirler, karşı koyunca bıçağı çekerler.

Güvenliğiniz için dursun en azindan bende öyle bir yerde yaşadığım için biliyorum
Bir de arada mitoz bölünme falan geçiriyor bu tipler 2 kisi sanarsin 10 kisi gelir.
Çok doğru hocam.
Kekolardan kaçışın yok maalesef. Hiçbir şey yapma ve derhal oradan uzaklaş.

1-2 yıl önce de bu durumun aynısını yaşamıştım. Mahallemin yollarını iyi bildiğim için hep gizli yollardan evime gitmeye çalışıyorum. Şimdide böyle yapacağım başka çare yok :(
Yapılabilecek en mantıklı hareket uzak durmak gibi duruyor. Laf atarlarsa vs. tepki vermeyin, yolunuza devam edin. Bir sıkıntı yaşanacağını düşündüğünüz an polisi arayın olayın olmasını beklemeden. Yanınızda bıçak taşımak vs. mantıklı bir fikir gibi gelse de dediğiniz gibi çok sakat bir durum. Çünkü bu tiplerin kaybedecek bir şeyi yok, sırf tipini beğenmedi diye birini çevirirler, karşı koyunca bıçağı çekerler.

Çok doğru hocam. Eskiden de böyle durumlarla karşılaşırdım ve mahallemin gizli yollarından evime giderdim şimdi de böyle yapacağım yapacak bir şey kalmadı maalesef :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşadığım yerde de var böyle dallamalar. Hiç oralı olmayın. Yanınızda emanet taşımayın. Çünkü böyle kişilerin olduğu yerlerde polis devriye geziyor. Üstünüzü arıyabilirler.

Bugün saat 11.25 civarlarında 5 kişi beni köşeye sıkıştırdı anama falan sövdü 1 tanesini tanıdım, diğerleri de ardından geldi bunlar kardeşimin ilkokul arkadaşlarıydı. Cidden bunların akıllanması gerekiyor bu arada olayın devamında arkadan biri kaç dedi ben de koştum iyi ki hızlı koşarım inşallah küçük kardeşlerimiz böyle şeyler yaşamaz.

Bugün saat 11.25 civarlarında 5 kişi beni köşeye sıkıştırdı anama falan sövdü 1 tanesini tanıdım, diğerleri de ardından geldi bunlar kardeşimin ilkokul arkadaşlarıydı. Cidden bunların akıllanması gerekiyor bu arada olayın devamında arkadan biri kaç dedi ben de koştum iyi ki hızlı koşarım inşallah küçük kardeşlerimiz böyle şeyler yaşamaz.
50 kuruş verseydiniz giderlerdi.

Ölümüne saldırsaydınız hocam.

Geri
Yukarı