Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Dün 6'lı masanın toplantısı sona erdi. Pazartesi günü aday açıklanacak. Ancak %99 ihtimalle aday Kemal Kılıçdaroğlu olacak. Ne düşünüyorsunuz?

Ellerinde bir fırsat var ve bunu boş yere elden kaybedecekler. Kılıçdaroğlu şu anda ülke için en büyük kötülüğü yapıyor ve kendi ayaklarına sıkıyorlar. Bana göre kendisi, şu anda RTE'den sonra en iyi ikinci AKP'li.

Altılı masanın aday muhabbetinin artık aşırı sıktığını düşünüyorum ve eskisi gibi takip etmiyorum. İkinci turda malum kişinin gitmesi için mecburen Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz fakat ilk turda Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklemeyi düşünmüyorum.

E1m0LjRWQAAy_At.jpg

Ben oy vereceğim. Ancak maksimum %20 oy alacağını tahmin ediyorum. Muhalefet ile birlik olunsaydı keşke. Ki aslında olunacaktı. KK aday olmasa Memleket Partisi ile Zafer Partisi Mansur Yavaş'ı destekleyecekti.
Bay İnce de "her ne kadar sorun yaşasak da Millet İttifakı'nın adayına, Bay Kemal olsa bile, (en azından ikinci turda) destek vereceğiz" demişti.

Karar verememiş çok insan var ve Kılıçdaroğlu aday olursa bu oyları direkt kaybedecek çünkü insanlar Erdoğan Kılıçdaroğlu'ndan daha iyidir diye düşünüyor. Öte yandan onlarca seçim kaybetmiş bir insanın aday olması yine oy kaybına sürüklüyor. Bu bahsettiğim oylar sağ taraftan gelen oylar ve muhalefet bu oyları alamazsa zor kazanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı