Kendim termal macun sürebilir miyim?

Arkadaşlar GTA V gibi oyunlar oynarken düşük FPS (40) ve FPS düşmesi yiyorum. İşlemci 95 dereceye kadar çıkıyor. Bana termal macun al dediler. Hangi termal macunu almalıyım? Kendim nasıl sürebilirim? Kasam Casper desktop nsh.

RX 570 4 GB.
8 GB RAM.
i7-4770

Hocam direkt çıkartın soğutucuyu sonra termal macunu peçete yardımı ile iyice temizleyin sonrasında ise elinizdeki termal macunla farklı methodlarda sıkabilirsiniz ama fazla değil ince katman oluştursun yeter fazlası işlemciye zarar verir.

Hocam, diş macunu falan sürmeyin. Arctic MX4 alıp sürün. Leblebi kadar ortaya sıkıp yayın. Eski macunu peçete ile temizleyebilirsiniz. Basit bir yöntem.

Termal macun sürmekte bi' şey yok. Tost ekmeğine yağ sürer gibi. Fazla sürme ve etrafa kaçırma yeter.

Çok kolay sürmesi. Ben Laptopumun termal macununu değiştirirken elimle işlemcinin üzerine yapışan macunları kazıdım hiçbir şey olmadı. Arctic MX-4 çok iyi olmasa da düşük bütçede iş görür. Youtube'dan modeli aratıp termal macun değişimi yazarak videolar izlemeniz yeterli. Ben 2 video izleyip tüm laptopu söküp taktım. Kolay şeyler bunlar.

Geri
Yukarı