Kendime yemekte hakim olamıyorum

Çözüm basit spora başlayacaksın ve diyet yapacaksın. Dışarı çıkacak sabahları 5km falan yürüyüceksin akşamları da aynı şekilde yemek yediğinde karnını doyurucaksın ondan sonra bir daha yemiyiceksin. Günde 3 öğün yiyiceksin.

Genelde bu durum sürekli bir iş başında olup yemek yediğinde çok az bir kase bir şey yiyenlerde oluyor mesela ben bilgisayar başından mutfağa gidiyorum 5dakikada bir kase ne yemek varsa yiyorum ekmek falan olmadan sonra akşam tekrardan acıkıyorum gene gidiyorum.

Genelde bu durum sürekli bir iş başında olup yemek yediğinde çok az bir kase bir şey yiyenlerde oluyor mesela ben bilgisayar başından mutfağa gidiyorum 5dakikada bir kase ne yemek varsa yiyorum ekmek falan olmadan sonra akşam tekrardan acıkıyorum gene gidiyorum.

Ben iki öğün yiyorum ama kendime hakim olamıyorum ya da kendimi kandırıyorum. Dediklerinizi deneyeceğim. Bir de mesela önüme tokken menemen koysalar hepsi yiyebilirim.

Öncellikle tokken bile bir şey yemek istiyorum ya da tok değilim. Hakkim olamıyorum 2 ayda çok kilo aldım. Nasıl hakim olabilirim kendime artık dur demek istiyorum.
1 avuç dolusu tuzsuz leblebi ve yanına süt al acıktığında tok tutar onun harici ara öğünlerini 2 defa meyve yemelisin ve zaten kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğini zamanında ve kızartılmış yemeklerden uzak durarak pandemi dönemini atlatabilirsin. Ekmek olarak Vasa Fibre alabilirsin veya tam tahıllı buğday ekmeği. Yanına spor yaparsan daha ne olsun.

Öncellikle tokken bile bir şey yemek istiyorum ya da tok değilim. Hakkim olamıyorum 2 ayda çok kilo aldım. Nasıl hakim olabilirim kendime artık dur demek istiyorum.

Hocam ne zaman böyle bir duruma girsem açarım sevdiğim kızın fotoğrafına bakarım. Ey Efe sen daha birkaç saat konuşmamaya dayanamıyorsun ömür boyu konuşmamaya nasıl dayanacaksın bu kiloyla diyorum kendime. Bir nebze yardımı oluyor :D

Bir hastalık durumu olmadığını varsayarak, psikolojik olarak kontrolden çıkmış iştahı durdurmanın birkaç yolu:

-Sık sık az az yemek. Glisemik indeksi düşük yiyecekler tercih etmek
-Yeni hobiler edinmek, yürüyüş, spor, müzik, oyun, kitap vs
-Bir kağıda kilo verme isteme sebeplerinizi yazıp sık sık okumak

Yeni konular

Geri
Yukarı