Kendimi Geliştirmek İçin Ne Yapabilirim?

Conqueroor

Decapat
Daha fazla  
Abiler, ablalar başlıkta da yazdığı gibi hem hobi olarak hem de ileride ki hayatımda bana faydalı olması için neler yapabilirim? Şu anda 15 yaşındayım 9. sınıfım. Çevrem İngilizcemin yaşıtlarıma göre daha iyi olduğunu söylüyor, bu yaz mevsiminde Almanca'mı geliştirmeye çalışacağım bir yandan da Fransızca öğrenmeye çalışacağım sanırım farklı dillere ilgim var ekstradan ne yapabilirim?

Kardeşim diyeceğim umarım bir sakıncası yoktur. 24 yaşındayım bende. Seni anlayabiliyorum. Yaşın itibari ile karakterinin şekilleneceği bir dönemdesin. Bu cümlemi yanlış anlamanı istemem. Senin yaşlarında çocukluk ile erişkinlik arasında bir konumda karakter tam olarak yerine oturmak üzere oluyor. Her daim oku. Oku derken bundan kastım okul oku, derslerine çok çalış değil. Onları zaten yapmalısın. Kitap oku, makale oku, merak ettiğin konuları araştır ama okumayı asla bırakma. Kelime hazneni ne kadar geliştirirsen karakterini de o denli geliştirirsin. Öyle bir karakterin olsun ki. Bu dünyada hangi mesleği icra ediyor olursan ol çevrendeki insanların sana saygısı olsun. Dürüst, çalışkan ve güvenilir biri ol. Herkesle iyi geçinmek zorunda değilsin. Dik dur. Senin düşüncelerine ve sana saygısı olmayan insanlardan uzak dur. Ve unutma her şeyden önce kendine saygı duy. Ve ne olursa olsun kendine duyduğun saygıdan asla taviz verme.

Kardeşim diyeceğim umarım bir sakıncası yoktur. 24 yaşındayım bende. Seni anlayabiliyorum. Yaşın itibari ile karakterinin şekilleneceği bir dönemdesin. Bu cümlemi yanlış anlamanı istemem. Senin yaşlarında çocukluk ile erişkinlik arasında bir konumda karakter tam olarak yerine oturmak üzere oluyor. Her daim oku. Oku derken bundan kastım okul oku, derslerine çok çalış değil. Onları zaten yapmalısın. Kitap oku, makale oku, merak ettiğin konuları araştır ama okumayı asla bırakma. Kelime hazneni ne kadar geliştirirsen karakterini de o denli geliştirirsin. Öyle bir karakterin olsun ki. Bu dünyada hangi mesleği icra ediyor olursan ol çevrendeki insanların sana saygısı olsun. Dürüst, çalışkan ve güvenilir biri ol. Herkesle iyi geçinmek zorunda değilsin. Dik dur. Senin düşüncelerine ve sana saygısı olmayan insanlardan uzak dur. Ve unutma her şeyden önce kendine saygı duy. Ve ne olursa olsun kendine duyduğun saygıdan asla taviz verme.

Çok güzel yazı olmuş hocam. Bende ekleme yapayım teknoloji okuryazarlığı özellikle çok önemli iş hayatında, ev hayatında her yerde lazım artık.

Abiler, ablalar başlıkta da yazdığı gibi hem hobi olarak hem de ileride ki hayatımda bana faydalı olması için neler yapabilirim? Şu anda 15 yaşındayım 9. sınıfım. Çevrem ingilizcemin yaşıtlarıma göre daha iyi olduğunu söylüyor, bu yaz mevsiminde Almanca'mı geliştirmeye çalışacağım bir yandan da Fransızca öğrenmeye çalışacağım sanırım farklı dillere ilgim var ekstradan ne yapabilirim?

İngilizce ve Almanca'nı kullanarak turizm e girebilirsin madem ilgin var.

Yukarıdakilere katılıyorum. Ancak benim bunlara verebileceğim en ekstrem şey, yabancı dilini en azından B seviyelerine getirebildiysen yurt dışına turlara çıkman olur. Bilhassa yoksa bile Azerbaycan'dan tut, diğer tüm Türk coğrafyalarına da bakmalısın. Coğrafyasını ve geçmişini bilmeyen geleceği göremez ve ona ışık olamaz. Hayırlı Günlerin Olsun :)

Felsefe, satranç ve müzik ayrıca mümkünse bunları sertifika haline getirmek. Mesela güzel bir örnek vermişsin ingilizce konusunda. İnsanlar söylediğin şekilde düşünebilir ancak seviyeni resmiyete dökmediğin sürece bir şey ifade etmiyor o yüzden nasıl resmiyete dökebileceğin ve bunun için gerekli sınavlara ne şekilde hazırlanabileceğin senin için rehber olacaktır. Bir de belki de en önemlisi sana bir şey katmayan insanlarla vakit kaybetme. İnsan birlikte vakit geçirdiği insanların ortalaması oluyor günün sonunda. Fiziksel gelişimini de ihmal etme en azından buradan ayrılana kadar Orta Doğu'da yaşıyor olacaksın, yani orman kanunları geçerli. Gerektiğinde çirkefleşmeyi kaba kuvvet kullanmayı becerebilmen lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı