Kendimi gereğinden fazla suçlu hissediyorum

Grandfather

Decipat
Yer
Beylikdüzü/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Baterist
Arkadaşlar ben kendimi aşırı suçluyorum. Örnek verirsek bugün okuldan geliyordum. Apartmanın kapısını açtım. Bir tane yaşlı amca vardı. Ona kapıyı tuttum. Amca bana selam verdi ama ben amcaya aleykümselam diyemedim. Bu yüzden öğlenden beri kendimi suçluyorum. Başka bir örnek verirsem aileme açıklayamadığım sırlarım var. Bunları içimde tuta tuta kafayı yiyorum. Artık harbi deli oldum. Geçmişte çok fazla hatam oldu maalesef. Ama o zaman küçüktüm. Neyin ne olduğunu bilmiyordum. Bunu bildiğim halde kendimi suçluyorum. Artık annem kendimi suçladığımı anlayınca sinirleniyor. Daha çok üzülüyorum ve deli oluyorum. Beynim tam bir çöp oldu. Acaba bana bir çare bulabilir misiniz?

Tek çare sensin, kendini iyi hissetmeye çalışacaksın. İyi hissedeceğin aktiviteler yapabilirsin. Ya da ailenle paylaşmadığın şeyleri ailenle paylaşıp rahatlayabilirsin.

Arkadaşlar ben kendimi aşırı suçluyorum. Örnek verirsek bugün okuldan geliyordum. Apartmanın kapısını açtım. Bir tane yaşlı amca vardı. Ona kapıyı tuttum. Amca bana selam verdi ama ben amcaya aleykümselam diyemedim. Bu yüzden öğlenden beri kendimi suçluyorum. Başka bir örnek verirsem aileme açıklayamadığım sırlarım var. Bunları içimde tuta tuta kafayı yiyorum. Artık harbi deli oldum. Geçmişte çok fazla hatam oldu maalesef. Ama o zaman küçüktüm. Neyin ne olduğunu bilmiyordum. Bunu bildiğim halde kendimi suçluyorum. Artık annem kendimi suçladığımı anlayınca sinirleniyor. Daha çok üzülüyorum ve deli oluyorum. Beynim tam bir çöp oldu. Acaba bana bir çare bulabilir misiniz?

Böyle küçük şeyleri kafana takma, o amca tekrar karşına çıkarsa özür dile geçsin, ailene çok belli etme

Amcaya selam verememenin sebebi nedir? Başka gün gördüğünde geçen selamınızı alamadım pardon/özür dilerim falan bir şey diyebilirsin. Kafana taktığın şeyler nedir söyleyebilme şansınız varmı? Sosyallik durumunuz nasıl acaba? Sırların sır yani, ailenize açıklamak zorunda pek olduğunuzu sanmıyorum, tabii ne olduğuna da bağlı biraz, açıklanmalı bir şey tarzı.

Son düzenleme:
Amcaya selam verememenin sebebi nedir?
Genel olarak sosyal anksiyete sahibi ve asosyal insanların yaşadığı bir sorun bazen bende yaşıyorum o anda o tarz bir şey hiç beklemediğinden dolayı ne yapacağını bilemiyorsun ve hızlıca oradan ayrılma isteğin oluyor kalp atışın dahi hızlanıyor telaşlanıyorsun. Saniyelik bir şey olduğundan dolayı da cevap veremiyorsun en azından bende bu şekilde oluyor.

Kafanı sürekli dağıtacak bir hobi edinmen tavsiyemdir.

Amcaya selam verememenin sebebi nedir? Başka gün gördüğünde geçen selamınızı alamadım pardon/özür dilerim falan bir şey diyebilirsin. Kafana taktığın şeyler nedir söyleyebilme şansınız varmı? Sosyallik durumunuz nasıl acaba? Sırların sır yani, ailenize açıklamak zorunda pek olduğunuzu sanmıyorum, tabii ne olduğuna da bağlı biraz, açıklanmalı bir şey tarzı.
Amcaya selam vermememin hiç bir sebebi yok. Kafa taktığım şeyler saymakla bitmez.

İleride obsesif kompülsif bozukluğa yakalanabilirsin.
Dediğin hastalığı araştırdım. Uzun yıllardır bu hastalığa yakalandığımı fark ettim maalesef 😢

Geri
Yukarı