Kendimi suçlu, kazık atmış kötü biri gibi hissediyorum

Önceden mesaiye kalıncak bir iş değil bizimkisi o yüzden gidip müdüre böyle şey diyemeyiz. Gideceğimi de bugün müdüre söylerken duydu öğrendi.
Ve evet tecrübe kazanmak için çalışıyorum. 1-2 yıl daha orada kalır sonra her şeyi iyice öğrenince giderim.

Sadece kendi rahatınıza bakın, yerinizde olsam tatile giderdim. Başkasının düğünü beni ilgilendirmez.

O kişi gerçek arkadaşınız olsa sizin adınıza sevinirdi. Tanımadığınız birinin düğününde ne işiniz var? İki tavır yapar unutulur gider ama yok devam ettiriyorsa sizi suçlu konumuna sokup bundan çıkar sağlamak isteyen biri olabilir. Her insan iyi değil maalesef. O düğüne gitseniz elde edeceğiniz ne olacak oturup kıytırık pasta bir de kuruyemiş. O arkadaşınız için çok önemliyse o düğün adam olsun gitsin müdürü sıkıştırsın iznini alsın. Çok istiyorsan bir hediye gönderirsin kalbi kırılmasın diye arkadaşının ama maksimum yapacağın o başkasının hayatına göre yaşayamazsın.

Bugün yine dedi ki: “ Attığın bu kazığı unutmayacağım ben de sana aynısını yapacağım. Ben sana aylar öncesinden arkadaşımın düğününü söyledim. Sen de önceden bana söyleyebilirdin” dedi.

Ama önceden söyleseydim de her gün bana; gitme başka zaman git diyecekti. Beni anlamayacaktı. O yüzden ona önceden haber etmedim.
Acaba özür dilememi bekledi o yüzden mi durup dururken konusunu açtı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı