Kendimi kavgadan nasıl koruyacağım?

Arkadaşlar babam asker, 2 hafta önce Hatay/İskenderun'a tayin sebebiyle geldik. Eskiden birisi bana karışınca arkadaşlar yardım ediyordu veya hocaya söylüyordum. Şu an tanıdığım arkadaşım yok. İnternette "hocaya söylersen daha da bulaşabilirler, sen hiç onlara bulaşma bile" falan diyenler olmuş. Hocaya söylemeli miyim yoksa direkt uzaklaşmalı mıyım? YouTube'da hiç komik değil kanalı okul kabadayısı diye bir video yayınlamış. O videodaki gibi zorba birisini görürsem ne yapacağım? Kavgayı kesinlikle düşünmüyorum. Hem kavga edecek gücüm yok hem de ben adamı itsem, kafasını yere vursa beyin kanaması geçirse ölse benim hayatım biter. Ne yapayım? Evet dışarıdan bakınca komik bir konuymuş gibi gözükebilir, dalga geçenler olabilir. Tek isteğim dalga geçmeden yanıt vermeniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Aga al eline sopa vur gevura vurur gibi bak napıyor :D.

Arkadaşlar babam asker, 2 hafta önce Hatay/İskenderun'a tayin sebebiyle geldik. Eskiden birisi bana karışınca arkadaşlar yardım ediyordu veya hocaya söylüyordum. Şu an tanıdığım arkadaşım yok. İnternette "hocaya söylersen daha da bulaşabilirler, sen hiç onlara bulaşma bile" falan diyenler olmuş. Hocaya söylemeli miyim yoksa direkt uzaklaşmalı mıyım? YouTube'da hiç komik değil kanalı okul kabadayısı diye bir video yayınlamış. O videodaki gibi zorba birisini görürsem ne yapacağım? Kavgayı kesinlikle düşünmüyorum. Hem kavga edecek gücüm yok hem de ben adamı itsem, kafasını yere vursa beyin kanaması geçirse ölse benim hayatım biter. Ne yapayım? Evet dışarıdan bakınca komik bir konuymuş gibi gözükebilir, dalga geçenler olabilir. Tek isteğim dalga geçmeden yanıt vermeniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Ben de bu sene lise okumak için İskenderun'a gideceğim. Ortaokuldayken ben de sürekli okul değiştirdim ama kavga gibi bir şey olmadı. Çünkü sınıftakilerle iyi geçiniyordum. Sen de iyi geçinirsen kavga olmaz. Eğer karşındakine iyi davranıp kendisi hala kavga etmek istiyorsa beni çağır :D

Yeni taşınmışsın, okullar da kapalı. Daha sınıf arkadaşlarını bile görmemişken bunun endişesine girecek kadar ne yaşadın bilmiyorum ama bunun stresine girmenin hiçbir anlamı olmadığını söyleyebilirim. Çoluk çocuk en fazla sana ne yapabilir? Bu kadar takma kafana.

Hmmm, 14 yaşındaki çocuğum, biraz daha açık bir şekilde yazabilir misin? (Cahilim işte anlamadım hiçbir şey)

Hocam buradaki çamur, sana bulaşan adam. Diyor ki eğer çamurun üstüne gidersen üstün kirlenir. Yanından geç diyerek te hiç bulaşma diyor. Ben de anlatıyorum ya. Hocam herkes anlar bunu. En iyi cevap bu.

Kendi halinde takıl bulaşma hani dersin ya bir ğün geldi bana bulaşırlar vb o zaman evde ya da kursta sana bağlı tekvando ya da karete öğrenebilirsin.

Arkadaş korkma bu kadar ya. Kimseye gidip bulaşma ama kendini de ezdirme. Öyle çocuklar sende en ufak korku sezdikleri zaman bir daha bırakmazlar yakanı. 16 yaşındayım, kimseye bulaşmam, vurmam ama bana da kimse vuramaz. Öyle 1.90'da değilim. Tek yapman gereken şey korkmamak. Kavga etseniz bile en fazla 2 yumruk yersin olur biter. Sende salla 2 tane bak bakalım bir daha kimse sana karışabilir mi.

Eger esentepedeki bir okulda falan degilsen veya o tarafın ögrencilerinin oldugu bir lise vardı adını unuttum orada degilsen sıkıntı olmaz hocalarına bildirirsin icaplarına bakarlar ve hocalarla iyi geçinmeyi unutma birkaç ögretmenim sayesinde bana zorbalık edenleri engellemişligim var ve korkma iskenderundaki insanlar genel olarak iyi sadece belli kesimler biraz tehlikeli o da çogunlugu öle diye deniyor yoksa oradanda iyi insanlar var ve unutma özgüvenini yitirme eger olurda karşındaki kişi sana sataşırsa hiç çaktırmadan gidip hocana bildir çünkü bildirmezsen hep seni ezmeye çalışacaklar ha bu dedigim direk herkeside hocaya söle degil ha :D şimdi gidip sınıfını sana kin besletmeyelim yanlışlıkla önce uyar bu yaptıgın hareketten hoşlanmıyorum falan diye bir iki sefer hala kaşınırsa gidip hocaya bildir bunu zaten ayırt edersin tahminen.

Kişisel gelişim zımbırtılarını oku. Senin korunmaya falan değil özgüvene ihtiyacın var. Dayak yemek dünyanın sonu değil. Kavga kaçınılmazsa 2 yumrukta sen atmasını bilmen gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı