Kendimi nasıl geliştireceğim?

Arkadaşlar kendimden önce bahsedeyim. Herkesten çok gerideyim, herkesin her şeyi yerli yerinde. En fazla aşk acısı yaşıyorlar. Sevgileriyle gün bitiriyorlar. Ben ise yalnız başıma takılayım, benim duruma gelelim, öncelikle 17 yaşındayım, psikolojik olarak depresyonda gibiyim. Hiçbir şekilde sosyal hayatım yok, sosyal fobi anksiyete var, öz güvenim yok, giyinişim kötü (yıllardır), giyinişimi düzeltmek istiyorum fakat bana hiçbir şey yakışmıyor, 57 kiloyum, 1.78 boy var, hiçbir şey uymuyor, kararda veremiyorum. Bir şey alırken hep kararsız kalıyorum, ailemde karışıyor tabii bir şey almama. Sürekli beni kararsız bırakıyorlar, sosyal hayatım yok, millet şu an sigara, alkol içiyor bir yerlerde, ben ise evde oturuyorum (mecburen), tabii yaş 18'e dayandı. Hiç bu kadar hızlı büyüceğimi tahmin etmedim, daha 4 sene önce Zula bağımlısıydım. Millet o 4 sene önce sosyal ilişkilerini geliştirirken ben anca oyun oynardım, istemediğim bir lisede okuyorum. Bu sene bitecek fakat bende hiçbir şekilde düzelme olmayacak, üniversite sınavına hazırlanıyorum fakat dersler zor geliyor. Yarıda bırakıyorum konu çalışmayı, eğer kazanamazsam fabrikada 8-6 sürünmek istemiyorum, zaten 3 gün staj yapıyorum fabrikada. Hayatın şartlarını bizzat görüyorum. Ne yapacağım hiç bilmiyorum, bu hayat böyle akmaz. Çok eksiğim var. Sen gel de bu halde arkadaş çevre edin. Bir de gelecek kaygısı da var tabii. Hadi üniversite kazandım, ya sonrası...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı